Вчора нарешті став відомим список гравців збірної України, котрі готуватимуться до одразу трьох березневих матчів відбору на чемпіонат світу.

Українська асоціація футболу одразу пояснила, що це лише попередній список, адже, звісно, 33 футболісти на можуть потрапити до заявки на гру. Така велика кількість викликаних спричинена тим, що за кілька тижнів до матчів неможливо передбачити, хто ще підхопить коронавірус, тож потрібно бути до всього готовим. Крім цього, за такий проміжок часу хтось може несподівано втратити форму, тож його доведеться оперативно замінити кимось з того самого списку. І якщо до кількості викликаних запитань немає, то сам вміст того самого списку змушує з чимось цілком погодитися, щось залишити на розсуд самого тренера, але дещо залишає виключно відчуття здивування.

Найперше, що обурило українську футбольну спільноту, це чергова відсутність півзахисника "Динамо" Віталія Буяльського. Бо якщо попереднє ігнорування його Андрієм Шевченком ще можна було хоч якось пояснити, то зараз цей футболіст є, мабуть, лідером столичного гранда. Він забив "Брюгге" і вивів "Динамо" до наступного раунду Ліги Європи, виконує великий об'єм роботи, користується авторитетом в одноклубників. Що ще потрібно зробити, аби заслужити на виклик до збірної? І що там робить Віктор Коваленко, котрий не зіграв жодної хвилини за свою "Аталанту" протягом місяця? Його викликали просто для того, щоб Шевченко зміг навчити гравця італійської мови? Як це називається, пане головний тренер? Загалом, помітно, що слова Андрія Шевченка про те, що до збірної будуть викликати лише футболістів з ігровою практикою, можна запити водою. Скажіть, а яка ігрова практика в Андрія Луніна? За весь поточний сезон він відіграв тільки один матч за "Реал", де припустився гольової помилки. Чи вважається один матч у сезоні достатньою ігровою практикою для виклику у збірну України? Що там робить Андрій Пятов, який міцно засів за спиною Анатолія Трубіна, а коли нарешті зіграв, то "Шахтар" вилетів від "Агробізнесу"? Олександр Тимчик взагалі не грав купу часу, невже він може допомогти тут і зараз?

Загалом, прослідковується тенденція, що зараз у збірну викликають не завдяки конкретно твоїй грі, а через клуб, у якому ти виступаєш. Так викликали Луніна, те саме зробили з Михайличенком, котрий тривалий час сидить на лаві в "Андерлехті". Скажіть, а Жуніор Мораес точно тягне рівень збірної? Одним словом, питань тут більше, аніж відповідей. А всіх нас, звісно, розсудить результат у матчах проти Франції, Фінляндії та Казахстану. І менше 6 очок тут брати не можна.

Ігор Цвик, головний редактор Sportanalytic.com