В рамках прем'єрного матчу 16-го туру УПЛ Інгулець не зміг перервати безвиграшну серію, зазнавши нищівної поразки від Десни.

Українська Прем'єр-ліга. 16-й тур.

«Десна» - «Інгулець» - 3 : 0

Андрій Тотовицький (34), Андрій Гітченко (57), Єрмаков, 83

«Десна»: Євген Паст, Андрій Мостовий (Артем Сухоцький, 90), Йоонас Тамм, Владислав Огиря (Денис Дем'яненко, 92), Андрій Тотовицький (Євген Чепурненко, 90), Єгор Картушов, Андрій Гітченко, Богдан Білошевський (Віталій Єрмаков, 70), Олексій Гуцуляк, Юхим Конопля, Пилип Будківський (Константин-Крістіан Діма, 90)

«Інгулець»: Володимир Кринський, Євген Запорожець, Віталій Павлов, Олег Синьогуб, Михайло Шишка, Денис Балан, Артем Щедрий (Володимир Білоцерківець, 86), Олександр Козак (Ілля Коваленко, 79), Младен Бартулович (Йохана Оскар Мкомола, 79), Максим Ковальов, Михайло Плохотнюк.

Арбітр: Андрій Коваленко (Полтава)

Стадіон «Динамо» імені В.Лобановського (Київ).

Програму 16-го туру УПЛ відкривав поєдинок між Десною та Інгульцем. Чернігівці виступали господарями поля, але матч проводили у Києві на стадіоні імені В. В. Лобановського – вочевидь, для того, щоб пошвидше добити його газон. Обидва колективи не мали права на осічку, адже сіверяни відставали від третьої позиції на два очки, а петровців стільки ж відділяло від дна турнірної таблиці.

Перший тайм пройшов за прогнозованим сценарієм. На полі було багато єдиноборств і стандартів, а от з гольовими моментами якось не складалося. Підопічні Сергія Лавриненка до перерви взагалі вирішили обмежитись одним неточним ударом Запорожця аж на 44-й хвилині, а от у господарів все було трішки веселіше.

У стартові півгодини чернігівці могли забивати двічі. Так, на 10-й хвилині Тотовицький прострілив на лівий кут воротарського, а Будківський замкнув ударом у дотик – повз ближню стійку! На 22-й же Білошевський пробив потилицею після кутового, однак Кринський у волейбольному стилі перевів м'яч над поперечкою.

Зрозумівши, що звичайними діями петровців не зламати, підопічні Олександра Рябоконя увімкнули клас. Це і принесло успіх. На 34-й хвилині Десна заробила кутовий, подачу з якого винесли на Мостового, а той віддав діагональ на лівий фланг Тотовицькому. Андрій на прийомі красиво прокинув м'яч повз Бартуловіча, потім ефектно розхитав у штрафному Шишку, після чого закрутив сферу під дальню стійку – 1:0! На 43-й Конопля міг і подвоїти перевагу сіверян красивим дальнім пострілом у ближню дев'ятку, але вийшло неточно. Зрештою, команди відправились відпочивати за рахунку 1:0.

На старті другого тайму Інгулець дещо переважав у активності, але жодного моменту з цього не прилетіло. Десна ж досить швидко прокинулась, почавши загострювати по-дорослому. На 55-й хвилині господарі могли забити внаслідок прориву Тотовицького в карний майданчик та удару Андрія з лівої, але Кринський врятував петровців. Ще за хвилину Будківський міг відзначитись, замкнувши подачу з правого флангу на ближню стійку, але Пилипу трішки забракло точності.

Не забивши логічно, сіверяни забили випадково: на 57-й хвилині Гуцуляк подав з кутового, всі пролетіли повз м'яч, а той рикошетом від стегна Гітченка влетів у ворота – 2:0! Щоправда, вже на 60-й Щедрий міг відіграти цей гол, пробивши з-за меж штрафного в правий нижній кут. Паст парирував. За марнотратство гостей на 64-й хвилині міг покарати Будківський, який увірвався на правий край карного майданчика та вистрілив під дальню стійку – м'яч пролетів поруч з нею!

В наступні 20 хвилині моментів практично не виникало. Інгулець ніяк не міг створити щось небезпечне у атаці, а Десні постійно не вистачало останнього пасу або техніки в завершальній фазі. Чернігівці явно були ближчими до ще одного голу, ледь не забивши його на 83-й внаслідок контратак з вриванням Картушова в карний майданчик – втім, фінальний удар Єгора встиг заблокувати Павлов.

Не біда. Вже на 84-й Десна таки добила Інгулець внаслідок подачі з кутового. Єрмаков замкнув його ударом головою – Кринський ніби й дотягнувся до м'яча (він летів майже по центру), але не зміг його вибити. 3:0. Саме з цим рахунком матч і добіг кінця.