Перша ліга на старті: Металіст 1925 (Харків)

Команда великого міста, від якої постійно чекають більшого. З приходом Кривенцова обновили склад більше, ніж думали.

Минулий сезон: 7 місце в Першій лізі.

Прийшли: гол.тр.Кривенцов, тр.Коваль, тр.Котов (ост.кл.: ФК Маріуполь Д2), в.М.Коваленко, п.Резепов (обидва – Авангард Харків ХрОАФ), з.Жичиков (ФК Минай Д1), з.Пець (Енергетик Солоницівка ХОАФ), з./п.Гошкодеря (Олімпік Д1), п.Кравченко (Ворскла Д1), п.Ндукве (Чехія), п.Толочко (Карпати Львів Д3)
Пішли: з.Осман (Оболонь Д2), з.Поспєлов (Чорноморець Д2), п.Романов, н.Давидов (обидва – Метал Д3), н.Гегедош (з мин.сезону; Верес Д2), в.Белименко, з.Жук

Лідер – Ярослав Ямполь. Тонкий, технічний плеймейкер харків’ян. Граючи інсайда, отримує можливість цілити по воротах із середньої і ближньої дистанції, а також розривати оборону суперників тонкими передачами. Гарно виконує стандарти під ліву ногу. 10 голів і 4 асисти в минулому чемпіонаті – це не межа для 30-річного півзахисника, який колись подавав надії в донецькому Шахтарі, мінському Динамо та ФК Олександрія.

Втрата – Дмитро Поспєлов. Довгий час здавалося, що найбільшою втратою буде вінгер Романов – найкращий асистент клубу останніх років, але Поспєлов завдав ще важчого удару. Найкращий захисник Першої ліги минулого сезону, який ще й міг підключитися на стандарт чи пробити здалеку, повернувся в рідне місто і має посилити Чорноморець.

Посилення – Максим Жичиков. Переможець Першої ліги в складі ФК Минай, він вирішив «залишитися на другий рік» на давно знайомому рівні. Це непогано для Металіста 1925 – дозволить вивільнити універсала Шершня для інших позицій (в світлі втрати Поспєлова – може, в центр), а також додасть гостроти фланговим атакам харків’ян.

Надія – Максим Цвіренко. 21-річний захисник провів перший повний сезон – і виглядав здорово. Відбігав 27 матчів із четвертим показником ігрового часу (більше тільки у корифеїв – Ямполя, Сидоренка, Кольцова). Забив три м’ячі, що також важливо. Після того, як пішов Поспєлов, Максим переживе справжнє випробування – хоч із Гошкодерею, хоч із Шершнем чи Ченбаєм, він буде вже в іншому статусі, ніж рік тому. Від нього чекають, що він вестиме захист, а не буде підігравати.

Зірка – Дерек Фрейтас. 22-річний бразилець забив 7 м’ячів у 14 матчах минулого сезону. Будучи за своєю сутністю більше нападником у відтяжці, він вимушено закривав вістря атаки (коли остаточно збавив оберти Давидов і не прижився Гегедош). І тут виявилося, що Дерек достатньо гнучкий, думаючий футболіст – вони з Лукасом і Савіним, напевно, будуть визначати атаку Металіста 1925 і в наступному сезоні.

Комплектація – 70%: кубковий матч взагалі залишив багато питань (на щастя, Савін і Кольцов в ділі – це вже легше, а Дмитренка та Банасевича хочуть дозаявити найближчим часом, після вирішення паперових формальностей). Але й без того конче потрібен забивний форвард, досвідчений центрбек, а, можливо, ще й лівий півзахисник.

Чого хочуть: підвищитися в класі.

Це реально? Навряд чи буде легше, ніж у минулому сезоні.

Додати коментар

Заборонено на сайті використовувати не цензурні вислови та слова!
Заборонена реклама без згоди з адміністрацією сайта!

Захисний код
Оновити