Друзі 29-річного іракця, який помер 24 червня під час гри в футбол на одному з полів харківського стадіону «Металіст», впевнені, що його можна було врятувати.

Молоді люди стверджують, що медичну допомогу надали невчасно.

Друг загиблого Мухамед розповів: коли приятелю під час гри стало погано, вони викликали швидку. Бригада медиків відразу приїхала, але з несправним, як стверджує очевидець, дефібрилятором.

За його словами, медсестра спочатку сказала, що дефібрилятор не працює, потім-таки дістала, але він дійсно не працював.

«Ми викликали другу швидку. Вона відразу приїхала. Робили все можливе, були повністю укомплектовані. Але було пізно: вони намагалися його врятувати ще хвилин 40-50 », - розповів Мухаммед.

Однак директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Забашта стверджує, що медики діяли за протоколом і дефібрилятор в даному випадку був не потрібен.

«На плівці була асистолія. Дефібриляція при цьому не потрібна. Дефібрилятори є у всіх (ред. - бригад швидкої поморщився), вони сертифіковані. Але дефібрилятор був не потрібен, не можна було бити дефібрилятором. Потрібно було просто проводити зовнішній масаж серця і вводити адреналін. Що і було зроблено », - повідомив« Місто Х »Віктор Забашта.

За його словами, друга реанімація приїхала на стадіон, щоб виручити колег, оскільки бригаду медиків заблокувала натовп людей і не випускала машину.

«Звідти не випускали першу бригаду. Їй просто не давали виїхати. Тому послали найближчу машину, щоб їх звідти врятувати, витягнути », - стверджує директор Центру.

Він також додав, що тільки після судмедекспертизи можна говорити, від чого насправді помер молодий чоловік.

У Нацполіціі повідомили, що слідчі перевіряють, чи було насправді несправним медичне обладнання швидкої допомоги.

За словами друзів загиблого, кілька тижнів тому хлопець закінчив медичний вуз в місті Рубіжне Луганської області, збирався отримати диплом і повернутися додому, в Ірак.

Представники консульства Іраку в Києві вирішують питання доставки тіла чоловіка на батьківщину.

Нагадаємо, в Харкові увечері 24 червня хлопець помер під час гри в футбол на одному з міні-полів стадіону "Металіст" .по інформацією облуправління Нацполіціі, що відбулося 24 червня на стадіоні "Металіст" кваліфікували за статтею «вбивство» (ч. 1 ст. 115 КК України) з поміткою «природна смерть». Призначено експертизу.

Додати коментар

Захисний код
Оновити