Ми продовжуємо спостерігати за тим, як УЄФА практично з кожним днем змінює свої плани і наміри щодо відновлення футбольного сезону.

Президент цієї організації Александер Чеферін зазначив, що якщо чемпіонати все ж не будуть дограні, тоді фінальною потрібно вважати таблицю, котра склалася на момент початку карантину. Конкретно для України це означає, що "Шахтар" вийде у груповий етап Ліги чемпіонів, а "Зоря" буде грати у кваліфікації цього турніру. Драматизму цьому моменту додає той факт, що луганський клуб випереджає "Динамо" лише за додатковими показниками, маючи однакову кількість очок. Якщо так і буде, тоді клуб Суркіса піде у груповий етап Ліги Європи, а "Десна" та "Олександрія" зіграють у кваліфікації.

Звісно, для "Динамо" це буде означати справжню катастрофу, адже київський клуб вже звик грати бодай у відборі Ліги чемпіонів, а тут це буде тотальний провал. Саме тому "біло-сині" наполягали, що фінальну риску в такому випадку треба підводити на момент завершення першого етапу УПЛ, коли вони випереджали "Зорю", але тут УЄФА дає дуже чіткі рекомендації, котрі явно не на користь киян. Пан Чеферін вже заявив, що якщо у якійсь країні цей чемпіонат анулюють, тоді клуби не будуть допущені до єврокубків наступного сезону. Навряд чи хтось на таке піде, а тому бути "Динамо" третім, якщо тільки УПЛ не відновиться.

УЄФА все ж сподівається визначати підсумки національних чемпіонатів за спортивним принципом, а тому ще раз перенесла термін ймовірного відновлення футболу. Якщо раніше передбачалося, що сезон має завершитися до 30 червня, то зараз Чеферін вже готовий до того, щоб приблизно у цей час лише відновити матчі після карантину. Разом з тим, УЄФА визнає, що якщо команди не зможуть вийти на поле до кінця червня, тоді сезон варто вважати втраченим і зосереджуватися вже на старті наступного. Коли так і доведеться зробити, тоді УЄФА буде працювати над виробленням рішень щодо кубкових змагань, адже якщо медалі в чемпіонатах можна вручити за поточною ситуацією, то тут так не вдасться зробити.

Ігор Цвик, головний редактор Sportanalytic.com

Comments: