Реформа Ліги Чемпіонів: Динамо та Шахтар в групі, гранди — у кваліфікації

Журналіст відомого видання The Athletic Метт Слейтер розкрив деталі пропозиції до УЄФА від Копенгагена. Суть ініціативи — відхід від квот країн у таблиці коефіцієнтів, але не повний.

4 топ-чемпіонати збережуть свої місця у Лізі Чемпіонів (по 4 місця для кожної з ліг). Але при цьому не усім командам гарантуватиметься участь в груповому етапі. Старт виступів у Лізі Чемпіонів визначатиметься за рейтингом європейських команд, сформованим за 10 останніх років. За такої ситуації у першому кваліфікаційному раунді Ліги Чемпіонів взяли б участь 22 команди, 13 команд додалися б на другому етапі, 12 на третьому і 12 на четвертому. 20 найкращих команд одразу стануть учасниками групового раунду.

Якщо відштовхуватися від нинішнього рейтингу команд, то наступного сезону Шахтар точно потрапив би одразу до групового етапу Ліги Чемпіонів, а Динамо (за умови, що кияни посядуть друге місце в УПЛ) стартувало б з 4-го кваліфікаційного раунду або з групового етапу (залежить від успіхів команд, які розташовані вище за киян).

Чому представники топ-чемпіонатів можуть бути проти? Наприклад, німецький Лейпциг буде у топ-4 Бундесліги по завершенні сезону, але йому все одно доведеться проходити кваліфікацію Ліги Чемпіонів, адже Бики перебувають доволі низько у клубному рейтингу УЄФА. Те саме може бути з іншими менш титулованими командами із топ-чемпіонатів (наприклад, Аталантою, Вулвергемптоном, Хетафе).

Чи погодяться на таку реформу представники топ-чемпіонатів та топ-клубів? Є великі сумніви.

Додати коментар

Захисний код
Оновити