Відбір до Євро-2020: Результати матчів четверга

Відбулися перші матчі 9-го туру кваліфікації на чемпіонат Європи-2020.

Євро-2020, кваліфікація

Група А

Англія – Чорногорія – 7:0

Голи: Окслейд-Чемберлен, 11, Кейн, 19, 24, 37, Рашфорд, 30, Софранац, 66 (аг), Абрахам, 84

Голи: Балай, 6, Манаж, 55 – Мартінес, 18, 48

Ісландії потрібно було перемагати на виїзді Туреччину, щоб зберігати шанси на вихід у фінальну частину Євро-2020. Однак матч завершився нульовою нічиєю, а турки виглядали навіть краще. У першому таймі могли відзначитися Ундер і Їлмаз, а в останній третині зустрічі господарі ще декілька разів пробили по воротах острів'ян. Самі ісландці провели блідий поєдинок і заслужено припинили боротьбу в групі H.

Туреччина та Франція стали учасниками Євро-2020. Чинні чемпіони світу, отримавши приємну звістку до матчу, ледь не зганьбилися в грі з Молдовою. Французи пропустили швидкий гол, зрівняли рахунок в епізоді з підозрою на порушення правил, а перемогу вирвали на останніх хвилинах завдяки пенальті від Жиру. А от Албанія не уникла ганьби та втратила очки в матчі з Андоррою.

Англія також гарантувала собі місце на чемпіонаті Європи, познущавшись з Чорногорії у своєму тисячному матчі. У ворота балканців влетіло 7 голів: Харрі Кейн оформив хет-трик, ще по м'ячу забили Окслейд-Чемберлен, Рашфорд і Абрахам.

В іншому матчі групи А вирішувалася доля другої путівки. Поєдинок вийшов дуже драматичним. Чехи вдома пропустили першими від Косова, але потім здійснили надважливий камбек. Після цього успіху Чехія відірвалася від конкурента в таблиці на 4 очки та забезпечила собі участь у континентальній першості за тур до кінця кваліфікації.

Таким чином, сьогодні Англія, Чехія, Туреччина та Франція приєдналися до України, Польщі, Бельгії, Італії, Іспанії та Росії на чемпіонаті Європи.

У групі B, яку достроково виграла збірна України, Сербія та Португалія продовжують боротьбу за друге місце. Чемпіони Європи рознесли на власному полі Литву з рахунком 6:0. Кріштіану Роналду відзначився хет-триком (9-й у збірній). До 100 голів у національній футболці залишилося лише два точні удари.