Цап Богдан Степанович
30.04.1941. Городок, Львівська обл. - 6.11.2012.
зах. ДЮСШ Городок (В. Ханенко), "Динамо" Львів.
60 СКА Львів-дубль

61 СКА Львів-дубль

62 СКА Львів-дубль

63 "Колгоспник" Рівне

64 "Колгоспник" Рівне

65 "Колгоспник" Рівне 38 1
66 СКА Львів 23 0
67 СКА Львів 37 0
68 СКА Львів 39 1
69 СКА Львів 40 1
70 "Локомотив" Вінниця 36 0
71 "Локомотив" Вінниця 42 0
72 "Локомотив" Вінниця 19 0
73 Ам "Сокіл" Львів

74 Ам "Сокіл" Львів

75 Ам "Сокіл" Львів

76 Ам "Сокіл" Львів

77 Ам "Сокіл" Львів

78 Ам "Сокіл" Львів

79 Ам "Сокіл" Львів

 

У складі збірної Прикарпатського ВО у 1963 році став чемпіоном Збройних сил СРСР.

З 1981 року почав працювати дитячим тренером, а з 1989 року обіймає посаду директора СДЮШОР «Карпати».

Член виконкому Дитячої футбольної ліги України з 2001 року.

 

 

 

Богдан Цап народився 30-го квітня 1941 року в Городку, де з дитячих років захопився футболом, який став для нього справою усього його життя. Після закінчення середньої школи він вступив у Львові до автодорожнього технікуму, поєднуючи навчання із заняттями футболом у молодіжних командах спочатку «Динамо», а згодом СКА. Саме у складі львівських армійців, які грали у класі «Б» чемпіонату СРСР, пройшли кращі футбольні роки оборонця Богдана Цапа. На полі він вирізнявся надійними та самовідданими діями, причому міг однаково ефективно зіграти на будь-якій позиції в захисті.

Демобілізувавшись з армії, Богдан Цап упродовж чотирьох сезонів грав за вінницький «Локомотив», а потім перейшов у львівський «Сокіл», де виступи на зеленому полі поєднував з роботою тренера дитячої команди. Педагогічний талант Богдана Степановича не залишився поза увагою керівництва однієї з провідних дитячих футбольних шкіл не лише України, а й Радянського Союзу СДЮШОР «Карпати», куди він перейшов працювати у 1981 році. Упродовж восьми років Богдан Степанович готував майбутню зміну «Карпатам», а з 1989 року очолив «зелено-білу» СДЮШОР на посаді директора, на якій працює і до сьогодні.

Значною мірою, завдяки саме зусиллям Богдана Степановича СДЮШОР «Карпати» продовжувала не лише працювати, а й готувати висококваліфікованих футболістів у непрості 90-і роки минулого століття, коли фінансування дитячого футболу в Україні було майже відсутнє. Богдан Степанович, якого в усій футбольній Україні добре знають, як чуйну і порядну людину та висококваліфікованого фахівця, і сьогодні, незважаючи на свій поважний вік, сповнений ідей та творчих сил і продовжує плідно працювати на ниві підготовки юних футбольних талантів.

Тож колишні партнери, всі ветерани львівського футболу, педагогічні колективи СДЮШОР «Карпати» і клубної Академії разом з учнями та їхніми батьками, а також гравці, тренери, керівництво та весь колектив ФК «Карпати» щиро вітають Богдана Степановича з уродинами і бажають йому перш за все міцного здоров’я, родинного затишку, матеріального достатку та здійснення всіх творчих задумів у непростій справі підготовки майбутнього українського футболу.

 

Інформаційний центр ФК «Карпати», www.fckarpaty.lviv.ua
Фото: © ФК «Карпати»