Головний тренер "Зорі" Юрій Вернидуб відповів на питання журналістів на післяматчевій прес-конференції після першого матчу 3-го кваліфікаційного раунду Ліги Європи проти "Браги".

- Думаю, дуже хороша гра була. Динамічна. Я вчора на прес-конференції говорив, що "Брага" досить серйозна команда, хороший підбір футболістів. Проте, ми теж проявили себе. Я вдячний дуже всій команді за те ставлення, сьогодні нарешті побачив, що дійсно є команда, є націленість, компактність, як в атаці, так і в обороні. Було величезне бажання у хлопців, єдине погано, що пропустили гол. Але найважливіше, що не опустили голову, а йшли вперед - зрівняли рахунок, були ще моменти.

Якщо розкласти по тайму, перший тайм був однаковим, нічийним. У другому ми почали трохи більше атакувати, могутніше через фланги. Проте, пропустили цей м'яч. Після цього, коли пропустили, я думаю, команда "Брага" або втомилася, або ще фізичні кондиції не ті, не в оптимальному стані. Тому що ми вже зіграли 3 тури в чемпіонаті України, а вони тільки були на зборах. Ті показники на зборах, самі розумієте, збори є збори, а чемпіонат - чемпіонатом. Вони ось тільки 12-го стартують в своєму чемпіонаті. Тому, десь в цьому перевага була на нашому боці.

Через тиждень ми будемо грати у них вдома. Я думаю, буде дуже складно, але я все одно говорю про те, що шанси у нас, точно так же, як і у "Браги", 50 на 50. Сподіваюся на своїх хлопців, що ми і там зможемо показати видовищну, хорошу гру .

- Ви в якійсь мірі ризикнули, вийшов ряд нових гравців, у деяких взагалі був дебют. Чим ви при цьому керувалися? Чи не побоялися чи ризику, який при цьому міг бути?

- Я вчора говорив, що склад готовий на 80-90 відсотків. Дуже довго думав, перш за все, кого поставити у ворота. Думаю, що зробив правильний вибір. Це перша гра Луїса, і саме така гра. Моя думка, що хлопців, які молоді, потрібно ставити в таких серйозних іграх. Тоді у них з'являється якась харизма, стрижень. Так, він десь нервував, в перші хвилини невдало там вибивав. Вдячний лінії захисту, що його підтримала. Я сам кричав, заспокоював. Потім він зміг нас виручити - ви пам'ятаєте момент в першому таймі, коли один в один. У другому таймі виручив, непогано зіграв на виходах. Думаю, що з цим я вгадав - вітаю його з дебютом. Шлях далі так само працює.

Був у нас дебют ще у двох хлопців. Це Михайличенко - лівий захисник, мені теж дуже сподобався. Нарешті наші захисники виконують те, що хочеться мені. Сміливо йдуть в атаку, підтримують атаку, тому багато прострілів, багато передач з флангів. Ну, і молодий Богдан Ледньов, який жодної гри не провів за "Динамо", а більше грав за U-19 в Юнацької лізі Європи. Сьогодні він зіграв в дорослій Лізі Європи, думаю, він довів, що гідний цього. Дуже швидкий, технічний хлопець, думаю, у нього дуже хороше майбутнє. Значить, теж вгадали - вітаю його з дебютом.

Тому, потрібно не переживати, а потрібно ставити, довіряти. А ті хлопці, хто не виконує, нехай задумаються і доводять на тренуванні, що вони краще, ніж ті хлопці, які сьогодні грали.

- З якої причини Чеберко не потрапив в заявку? Травма?

- Ніякої травми немає. Женя повинен переосмислити. Той футбол, який він показував на зборах, я був їм дуже задоволений. Зараз, в цих трьох іграх - я дуже незадоволений. Людина практично не підключається вперед. Все позаду, всі передачі назад. Я знаю його сильні сторони - він набагато сильніше може грати, ніж показував в минулих трьох іграх чемпіонату.

- Нервозність булоа в центрі поля...

- Я з вами згоден. Той же Сілас багато помилявся. Тому, я побачив на 60-й хвилині, що потрібно робити заміни. Я думаю, він теж незадоволений. Все-таки хочеться хорошого опорного захисника, як і нападника, але що є, то є. Будемо над цим працювати. Найважливіше, що у хлопців було бажання, і після цих помилок вони не зупинялися, а допрацьовували до кінця, йшли в відбір, знову відбирали, знову рухали вперед. Це найважливіше. А помилки - помиляються всі. Як хлопці, так і я, як тренер. Нікуди від цього не дітися. Найважливіше - робити правильний аналіз, і не зупинятися.

- Чому ми на поле не бачили Арвеладзе? Футболіст все-таки показував непоганий футбол, міг підсилити.

- Не побачили, тому що, на жаль, три дні поспіль він себе не дуже добре відчував. Я вже по тренуванню це побачив. Начебто Арвеладзе є на тренуванні, а начебто його і немає. Я ніяк не міг зрозуміти, а потім приїхали в готель, і він сказав, що погано себе почував. Доктор дав йому таблетки. Дорослі люди якось повинні думати і сказати про це заздалегідь. А якби я його взяв в 18? У нього сьогодні, до речі, з ранку була 38 температура. Доктор їздив з готелю до нього додому. Якийсь вірус, або що. Що мені робити? У терміновому порядку когось викликати іншого?

Тому, я думаю, йому це буде уроком, і коли ми завтра зберемося на базі, я обов'язково про це скажу хлопцям. Що не потрібно нічого приховувати, а потрібно говорити, як є. Якщо у тебе є якесь нездужання, ти не можеш виходити на поле. Тому що, крім того, що ти підводиш мене, як тренера, ти підводиш, перш за все, всю команду. А промовчати, і просто вийти, для того, що "я вийшов", це неправильно. Потрібно виходити, коли готовий на 100 відсотків.

- Ми багато говорили про морально-вольові якості, які значно посилилися у команди. Можливо, цьому сприяла серйозна розмова, яка був після гри з "Чорноморцем"? Ви були дуже засмучені на тій післяматчевій прес-конференції.

- Я думаю, я емоційна людина. Всі хлопці це знають, особливо ті, які зі мною довго працюють. Я можу розлютитися, можу грубе слово сказати, але у мене завжди вистачає мужності, коли відходжу, якщо потрібно і вибачитися перед хлопцями. Вони це прекрасно знають. Я не та людина, яка звикла рубати з плеча. Я завжди говорю те, що є, кажу це в очі, і хочу від них такого ж руху в мою сторону. Щоб вони не боялися, і коли щось не виходить, коли я питаю, щоб відповідали, як воно є. Краще гірка правда, ніж солодка брехня. Мене так з дитинства привчили мої батьки, і по-іншому, я, на жаль, вже не можу. Тому, нехай пробачать мене за ці емоційні висловлювання. Може бути, навпаки, їм це десь допомагає змінити ситуацію. Вийти і зіграти, як сьогодні.

Була дуже гарна підтримка. Я дуже вдячний місту Запоріжжя, Запорізькому краю за ту підтримку, яку ви прийшли і зробили для команди "Зоря".

Джерело: Офіційний сайт ФК "Зоря"