У вівторок, 7 серпня, київське "Динамо" проведе перший матч третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів проти празької "Славії". Сьогодні вдень делегація київського "Динамо" вирушила до Праги, а ввечері випробувала газон домашньої арени чеського клубу. До речі, зі стадіоном віце-чемпіона Чехії пов'язана одна цікава історія.

Стадіон, на якому "Славія" грала спочатку, стояв в іншому місці і був знесений на початку 50-х, щоб поставити пам'ятник Сталіну. 15-метрова, найбільша в Європі архітектурна група – Сталін, і за ним робочий, селянин, солдати. У Празі пам'ятник називали "черга за м'ясом". Культ особистості розвінчали, через 7 років пам'ятник підірвали, і в його підвалах зробили склади картоплі. Зараз на цьому місці, на Летенському оглядовому майданчику, встановлений гігантський метроном.

"Славію" ж, яку посунули Віссаріоновичем, відбудували на іншому місці, "капіталістичному": де раніше був парк з американськими гірками. До речі, 5-кінцева зірка на емблемі "Славії" і близько не радянська, зверніть увагу, вона променем вниз. Сто років тому у пражан з'явився величезний розважальний парк "Едем" з атракціонами і циркачами. Але досить швидко загнувся: світова фінансова криза 1930-х, зростання криміналітету в цьому районі, потім війна, і наказом головного гігієніста Праги парк закрили. Райське місце віддали "Славії" і зараз це великий комплекс, з майданчиками для різних видів спорту.

Футбольна "Еден Арена", що вміщає 22 тисячі, – найсучасніша в Чехії. Стадіон був заново побудований в 2008-му, п'ять років тому приймав матч за Суперкубок УЄФА. До речі, "Славія" клуб з мстивим гумором. Свій перший стадіон, в 1899 році, пражани відкривали матчем проти команди Оксфордського університету, і влетіли 0: 5. На відкриття нового стадіону в 2008-му "Славія" знову покликала Оксфорд, і винесла бідних студентів рівно 5: 0.

Райончик біля "Еден Арени" рай не нагадує. Ніякої готики, замкових парків і видів на Влтаву, за якими весь світ літає в Прагу (місто №6 в Європі по туристах). Через дорогу гіпермаркет з одного боку, виводок сумних 6-поверхівок з іншого ... Відшиб. Але всередині арени компактно і мило. Сьогодні чехи обіцяють аншлаг.