Литовченко: Було відразу кілька пропозицій, одним з яких був якраз могильовський Дніпро Головний тренер могильовського Дніпра Сергій Литовченко розповів про своє нове місце роботи.

- Сергію Вікторовичу, раді вітати Вас в Могильові! Розкажіть, як у Вас з'явився варіант з Дніпром?

- У мене було відразу кілька пропозицій, одним з яких був якраз могильовський Дніпро. Мені подзвонив агент, запитав: чи є у мене бажання спробувати себе в Білорусі. Я відповів згодою, і ми почали переговори. Після цього мені подзвонив Дмитро Калачов, з яким ми досить тривалий час поспілкувалися. Я взяв час на роздуми, зважив всі плюси і мінуси і в підсумку погодився! А погодився тому, що команда в Могильові ставить перед собою конкретні завдання. Завжди цікаво працювати там, де є завдання. І не важливо ти борешся за призові місця або за виживання. Головне, що є завдання! А просто бовтатися в середині турнірної таблиці не цікаво! Тому я і прийняв пропозицію з Могильова. Це для мене новий виклик.

- Наскільки Ви знайомі з положенням справ в футбольному клубі?

- Поки ще не знайомий повністю, втягуюся. Я вивчив турнірну таблицю, календар ігор. Вважаю, що у нас достатньо виправна ситуація. Тільки потрібно засукати рукава і старанно працювати! Поки, на жаль, команда в зоні вильоту, але наш календар і склад дає мені впевненість в тому, що все ще можна виправити!

- А в цілому в чому полягають Ваші пізнання про білоруський футбол?

- Все-таки Білорусь не чужа для нас країна, разом з Україною вона входить в СНД. Тому місцевим чемпіонатом я цікавлюся, періодично дивлюся матчі. Тим більше в Білорусі грає багато українських футболістів. Я вважаю, що тут досить непоганий чемпіонат, команди досягають певних успіхів в єврокубках. Також у мене в Арсеналі був капітаном Артем Старгородський, який пограв в Білорусі за Шахтар. Він теж мені багато розповідав про чемпіонат. Плюс до всього і білоруські тренери не безуспішно працювали в Україні, той же Леонід Кучук працював в Арсеналі. Тому ніяких проблем немає, ми всі російськомовні, і я вважаю, що чемпіонат Білорусі є чемпіонатом-побратимом першості України. Складнощів для себе я ніяких не бачу.

- Який футбол прищеплює своїй команді тренер Сергій Литовченко?

- Мені подобається більше комбінаційний і атлетичний футбол. Мені подобається драйв, бажання, вогонь в очах футболістів. Якщо говорити в цілому, то мені подобається самовіддана гра. Я буду прищеплювати це своїм підопічним. Більше в тактичних побудовах ви побачите безпосередньо в іграх, все-таки не хотілося б завчасно розкривати всі карти. Я люблю пристрасний футбол, де вирує життя. Все-таки футболісти і тренери займаються улюбленою справою. А як можна погано ставитися до улюбленої справи? Тому я буду прищеплювати своїм гравцям вогонь в очах і безкомпромісну боротьбу за кожен сантиметр футбольного поля.

- Розкажіть, хто буде Вам допомагати в тренерському штабі?

- У тренерському штабі залишаються Євген Капов, Юрій Лукашов та Сергій Синіцин. Також зі мною приїхав мій помічник Віталій Розгон, з яким я знайомий ще по київському Арсеналу.

- Які Ви ставите перед собою цілі, приїхавши в Могильов?

- Перш за все хочу довести собі і своєму найближчому оточенню, що я здатний виконувати складні завдання не тільки в українському чемпіонаті, але і в білоруському. Для мене це виклик! Я хочу довести всім, а перш за все собі, що я чогось вартий. Я бачу, що хлопці переймаються моєю ідеєю. Якщо ми будемо постійно працювати так, як зараз, то у нас все вийде, і ми виконаємо поставлене перед нами керівництвом завдання, - сказав коуч.

Нагадаємо, що українець почне роботу з Дніпром після того, як отримає дозвіл на роботу в Білорусі.