Герег Іван Дмитрович

24.05.1944. Олександрівка, Закарп. обл.

зах.
62 Ам "Буревісник" Кременець
63 Ам "Лісокомбінат" Хуст
64 Ам "Лісокомбінат" Хуст
65 "Динамо" Хмельницький 38 0
66 "Динамо" Хмельницький 36 0
67
"Динамо" Хмельницький 40 0
68 "Карпати" Львів 33 0
69 "Карпати" Львів 34 0
70 "Карпати" Львів 40 0
71 Вл "Карпати" Львів 24 0
72 Вл "Карпати" Львів 26 0
73 Вл "Карпати" Львів 20 0
74 Вл "Карпати" Львів 19 0
75 Вл "Карпати" Львів 10 0
76в Вл "Карпати" Львів 8 0
76о Вл "Карпати" Львів 11 0

 

Іван Герег народився у м. Хуст на Закарпатті. Як і більшість хлопчаків цього краю, Іван з раннього дитинства марив футболом. Свою кар’єру гравця він розпочав у складі ужгородської «Верховини». Згодом захищав честь хмельницького «Динамо» та полтавського «Колоса». А на початку 1968 року прудконогого гравця запросив у «Карпати» тодішній керманич львівської команди Василь Васильєв. Місце в основному складі «зелено-білих» Іван Герег виборов одразу. Його дебют за «Карпати» відбувся 8-го квітня 1968 року в матчі проти калінінградської «Балтики». А всього в чемпіонатах СРСР за «Карпати» він зіграв 229 матчів. Іван вирізнявся надійною грою на правому фланзі оборони та частими підключеннями до атаки. І хоча йому так і не вдалося стати автором бодай одного гола, чимало м’ячів карпатівці забили саме після майстерних флангових передач Герега. Завдяки високій швидкості та відмінній функціональній готовності він завжди встигав своєчасно повертатися з нападу до виконання своїх головних обов’язків. А ще вболівальники зі стажем пам’ятають Івана як самовідданого бійця, який у боротьбі за м’яч ніколи не жалів ні себе, ні суперника. 

Іван Герег долучився до найбільших успіхів в історії «Карпат». У 1968 році разом з партнерами він став переможцем групового турніру Другої ліги класу «А». Щоправда через упереджене суддівство здобути путівку у Вищу лігу в фінальній пульці тоді так і не вдалося. Але ця прикра невдача була компенсована у двох наступних сезонах, коли «Карпати» спочатку вибороли Кубок СРСР, а потім і омріяну путівку до елітного дивізіону радянського футболу. Зелено-білі кольори львівського клубу Іван Герег захищав до 1976 року, найбільш вдалого за час виступів у Вищій лізі: «Карпати» двічі фінішували за крок до п’єдесталу пошани.

Ігрову кар’єру Іван Герег завершив наприкінці 1976 року. Проте з футболом одразу не розлучився, і упродовж десяти років (1977–1987 рр.) на посаді директора очолював СДЮСШОР «Карпати». Однак з часом дався чути його хист до бізнесу: Іван Дмитрович окрім інституту фізкультури закінчив економічний факультет Львівського університету ім. Івана Франка та Школу бізнесу в столиці Болгарії Софії. Тож нічого дивного, що в часи перебудови він подався у бізнес, яким займається до сьогодні. Сфера його інтересів – обробка та продаж діамантів. Додамо, що екс-правий захисник «Карпат» нині твердо стоїть на ногах і практично весь час присвячує роботі та благочинності. А найчастіше Івана Герега можна зустріти не у Львові, де знаходиться його помешкання, а десь в Угорщині, чи Польщі, або Чехії...

 

Інформаційний центр ФК «Карпати», www.fckarpaty.lviv.ua
Фото: © ФК «Карпати»