Директор Академії "Динамо" Олександр Іщенко прокоментував вихід збірної України (U-20) в фінал чемпіонату світу, який в ці дні проходить в Польщі.

- Олександре Олексійовичу, для вас особисто вихід нашої збірної до фіналу став несподіванкою?

- Можливо, несподіваним було те, наскільки впевнено ми проводимо цей турнір.

Якщо ми візьмемо попередні турніри, в яких брала участь команда Петракова, в багатьох матчах були "валідольні" кінцівки. Але про цей турнір ми цього сказати не можемо. Навпаки, у нас все більше і більше зростає впевненість в своїх силах і віра в те, що ми здатні на щось неймовірне. Те, що на початку здавалося неймовірним. Однак ми вже за крок від цього.

- І матч з італійцями це зайвий раз продемонстрував ...

- Ось це і є головна несподіванка - змістом своєї гри ми показуємо, що по праву виграли вчорашній поєдинок. Думаю, ні в кого не виникає жодних сумнівів.

- VAR в цьому нам допоміг?

- VAR на те і створений, щоб все було об'єктивно, а не допомагати комусь. Ми розуміємо, що італійці були сильно розчаровані, але все прекрасно бачили, що спочатку було чисте порушення з боку їх форварда перед забитим м'ячем. Упевнений, і тренери, і гравці підтримують це, адже всі ми хочемо, щоб все проходило в чесній боротьбі.

- Відсутність захисника Дениса Попова в фінальному матчі через дискваліфікацію - це велика втрата?

- Абсолютно вірно, це велика втрата. Звичайно, зв'язка в центрі оборони Попов - Бондар - найкраща на турнірі, і відсутність Дениса - це великий удар і для команди, і для самого футболіста.

- Як вам гра Сергія Булеци, який просто розцвів під кінець сезону?

- Він розцвів не тільки на цьому чемпіонаті, але і в матчах за "Динамо U-19". Ми всі прекрасно пам'ятаємо його прекрасну гру в Юнацької Лізі УЄФА проти "Ювентуса". Сьогодні це дуже позитивний момент - футболіст прогресує, футболіст дуже перспективний. Це не може нас не радувати.

- У недавньому інтерв'ю ви говорили, що в найближчих матчах нашої команди краще не зустрічатися з Південною Кореєю. Але доля звела нашу збірну з ними у фіналі. Що ви можете сказати про цю команду?

- Нам потрібно продовжувати грати в свою гру - ту гру, яка приносить результат на цьому турнірі. Звичайно, в цьому протистоянні морально-вольові якості вийдуть на перший план. Ми показали, що можемо терпіти, і майбутній поєдинок якраз змусить нас дуже сильно потерпіти, щоб не дати супернику розвинути свої атаки. У збірної Південної Кореї дуже швидка команда, гравці швидко вибігають в контратаки. Природно, наші хлопці будуть про це знати, у них ще достатньо часу для того, щоб вивчить суперника, щоб дізнатися, чим сильна ця збірна.

Коли я говорив про те, що зараз з Південною Кореєю краще не зустрічатися, я мав на увазі попередній етап. А ось як раз фінал Україна - Південна Корея, повірте мені, буде найкращою грою турніру.