Експерт, екс-арбітр ФІФА Сергій Шебек проаналізував з точки зору суддівства матч "Маріуполь" – "Олександрія".

Як виявилося, Євген Арановський припустився помилок, які вплинули на підсумковий рахунок матчу.

- Арановський знову наламав дров, - говорить Сергій Шебек. - Кажу "знову", бо хочу повернутися до кубкового матчу між "Шахтарем" та "Інгульцем", в якому Євген не вилучив воротаря "Інгульця", котрий сфолив проти Мораєса. Там була явна червона карточка, а Арановський зафіксував фол в протилежний бік.

В матчі ж між "Маріуполем" та "Олександрією" він не по справі вилучив Яворського, вплинувши на розвиток матчу. Що відбулося? Арановський відстав від моменту, коли розгорнулася боротьба між Яворським та Сіталом. Форвард "Олександрії" впав на газон або від затримки з боку Яворського, або ж від контакту з його ногою. Але як такої затримки не було, бо рука Яворського просто сковзнула по руці Сітала. А ось в другій фазі епізоду нога Яворського і нога Сітала направилися до м'яча. Важко визначити, чи зачепив Яворський своєю ногою ногу суперника, але вердикт можна винести однозначно: Сітало зробив прогин вперед і впав дуже картинно. Я би поклав під сумнів порушення правил, а червону карточку – й поготів, - зазначив експерт.

- Якщо навіть припустити, що Яворський збив Сітала, то червона карточка не відповідає букві правил. В правилах чітко зазначено, що гравець, який намагається грати в м'яч, але фолить через необачні дії, отримує жовту карточку. А Яворський саме й намагався зіграти у м'яч, - відзначив Сергій Олександрович.

Також питання у експерта виникли до рішення Арановського призначити пенальті на початку зустрічі у ворота Юрія Паньківа.

- Не було пенальті і в ворота "Олександрії" на початку матчу. Фомін увірвався до штрафної зони, прокинув м'яча повз Микицея в напрямку лінії воріт, захисник виставив ногу, об яку перечепився нападник "Маріуполя". Фомін прогнув спину, підкосив ноги і гарно впав з надією обдурити Арановського. Це Русланові вдалося. Моя думка така – в першому випадку пенальті не було, в другому – під великим сумнівом, - відзначив екс-арбітр ФІФА.

Нагадаємо, що поєдинок між "Олександрією" та "Маріуполем" завершився внічию 1:1. Команда Шарана гарантувала собі третю сходинку турнірної таблиці УПЛ.