Зовсім небагато залишилося до останнього українського «класико» цього сезону.

Незважаючи на те, що турнірні розклади вже гранично ясні, поєдинок обіцяє бути яскравим і видовищним. Кожна з команд буде прагнути закрити серію очних зустрічей перемогою над принциповим суперником.

Своїми очікуваннями від майбутнього матчу поділився легендарний нападник «Шахтаря» Віктор Грачов.

- З огляду на, що у обох команд немає турнірної мотивації, чи можна уболівальникам чекати яскравий атакуючий футбол, без оглядки на оборону і результат?

- Важливо, чия сторона буде більше мотивована. «Шахтарю» вже нема чого доводити. Це найсильніша команда, володар Кубка і чемпіон. Але цей матч все одно буде принциповим. Він дасть якийсь заділ на наступний сезон і покаже, чи є шанси у київського «Динамо» в наступному сезоні поборотися з «Шахтарем» за чемпіонство. Це єдина інтрига в цьому матчі, більше немає. Завдань у «Шахтаря» вже ніяких немає, вони всі виконали. А ось завдання київського «Динамо» - показати, що в наступному сезоні вони здатні створити конкуренцію «Шахтарю».

- Чи може Фонсека використовувати цей матч з «Динамо» для кадрових експериментів і обкатки якихось нових зв'язків і комбінацій на майбутній сезон?

 - Це дуже серйозний матч, в якійсь мірі матч сезону. Тому навіщо Фонсеці експериментувати? Для чого? Для цього є інші матчі з іншими командами. Я думаю, що у нього, як у головного тренера, завжди стоїть завдання виграти. Тим більше, виграти у принципового суперника, який становить йому конкуренцію. Тому стоїть завдання обіграти «Динамо» Київ, а потім вже можна спокійно експериментувати зі складом і все інше. Я не думаю, що Фонсека піде на експерименти в середу.

- Перемога в матчі з «Шахтарем» може стати для динамівців своєрідним способом вибачитися перед своїми уболівальниками за те, що боротьба за чемпіонство знову була програна?

- В принципі можуть, але це вже питання «Динамо» і його вболівальників. Я не належу ні до вболівальників «Динамо», ні до команди «Динамо», тому це їх особиста справа, як вони будуть все це оформляти. Один матч нічого не доводить, нічого не вирішує. Є турнірна стратегія на 32 матчі в чемпіонаті, в якій команда показує свій клас. У цьому чемпіонаті «Шахтар» свій клас показав. «Шахтар» встановив рекордну серію без пропущених м'ячів, встановив серію без поразок, я навіть з рахунку збився, скільки «Шахтар» вже не програє. Ось нехай тепер «Динамо» це зробить. Їм потрібно прагнути до чогось. При Реброві «Динамо» випадково ставало чемпіоном країни, тому що почалася війна, «Шахтар» поїхав, і склалася така обстановка, якої скористалося «Динамо». Після цього все закінчилося. Поки «Шахтар» не стабілізував свою роботу, не міг визначитися зі стадіоном, «Динамо» скористалося і стало чемпіоном. Хоча це не по справі було.

- Вигравши Кубок, «Шахтар» зрівнявся з «Динамо» за кількістю трофеїв, а вигравши чемпіонат - обійшов киян і став найтитулованішим клубом незалежної України. Наскільки цей факт може виступити для «Динамо» додатковим подразником в майбутньому матчі?

- Те, що «Шахтар» обійшов «Динамо» - це могло і раніше статися. «Динамо» вважає себе гегемоном українського футболу і всі думають, що це на століття. А тут прийшов «Шахтар» і сказав: «Хлопці, вікових традицій не буде». Є ще Донбас, є ще «Шахтар» і є ще Донецьк. І з цим треба рахуватися. Якщо ви не вважалися до 2000 року, то будьте ласкаві рахуватися з 2000-го, що тепер у вас є конкуренція з боку такої команди, як «Шахтар» Донецьк.