Квиток на матч фіналу Ліги Європи з футболу, авіаквитки до Баку і назад, достатня кількість грошей на банківській картці - всього цього виявилося жителю Британії Раффі Узуняну недостатньо для того, щоб отримати в'їзну візу до Азербайджану.

Узунян збирався поїхати на фінал футбольної Ліги Європи між "Арсеналом" і "Челсі", який має відбутися 29 травня в Баку. Але офіційна система видачі електронних віз Азербайджану ASAN Viz видала йому відмову, передає ВВС.

Узунян вважає, що у візі йому було відмовлено, оскільки його прізвище схожа на вірменську.

"Логістика, проблема з цінами і часом - це все може дратувати, але ми і правда будемо мовчати про армянофобіі?" - написав Узунян на своїй сторінці в "Фейсбуці".

У соцмережах і на форумах уболівальників "Арсеналу" і "Челсі" - десятки подібних історій.

Люди з прізвищами, схожими на вірменські, і вірмени, які проживають в Європі, пишуть, що не змогли отримати візу до Азербайджану для поїздки на фінал Ліги Європи, навіть якщо вони мають громадянство європейських країн.

У МЗС Азербайджану заявили, що влада не обмежують в'їзд в країну за расовою або національною ознакою і що в Баку вже багато разів приїжджали вірменські спортсмени.

Що живе в Британії Узунян вболіває за "Арсенал" вже більше 30 років. З 1993 року він пропустив всього один фінальний матч за участю улюбленої команди.

Узунян намагався отримати електронну візу Азербайджану за допомогою візового сервісу Easy Visa. Але система видала повідомлення: "Отримати візу на даних умовах не вдалося. Рекомендуємо звернутися за візою в консульство або посольство республіки Азербайджан ".

"Ганьба. Але ж могли б поліпшити свій імідж. Це всього другий фінал за участю "Арсеналу", який я пропускаю з 1993 року ", - повідомив Узунян.

Вболівальник додав, що не буде звертатися за візою в консульство Азербайджану, тому що, на його думку, це не має ніякого сенсу.

Людей з прізвищами, фонетично схожими на вірменські, часто затримують на кілька годин на прикордонному контролі при в'їзді в Азербайджан. Деяким з них відмовляють у в'їзді.

У МЗС Азербайджану наполягають, що масових відмов немає. "Обмеження доступу іноземних громадян на територію Азербайджану накладаються тільки на іноземних громадян, які відвідують окупований Нагірний Карабах і прилеглі райони Азербайджану без дозволу уряду Азербайджану", - повідомила Бі-бі-сі прес-секретар МЗС Азербайджану Лейла Абдуллаєва.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почалося в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.

Ім'я Раффі Узунян не вказано в списку небажаних осіб на сайті дипломатичного відомства Азербайджану, але візу він так і не отримав.

Залишається неясним, чи зможе приїхати в Баку один з ключових гравців "Арсеналу", громадянин Вірменії Генріх Мхітарян. У 2018-му він не приїжджав на гру групового етапу "Арсеналу" з "Карабахом", хоча формального заборони з боку азербайджанської влади не було.

І в цей раз офіційний Баку заявив, що Мхітаряну ніщо не загрожує, навіть незважаючи на те, що він відвідував Нагірно-Карабахської республіки, які не визнану Азербайджаном, без дозволу азербайджанської влади.

Але "Арсенал" заявив, що не відправить на фінал вірменського хавбека, поки не отримає від УЄФА гарантій його безпеки. Незважаючи на запевнення азербайджанської сторони, "каноніри" поки не прийняли остаточного рішення про те, чи поїде футболіст в Баку. Переговори сторін тривають.

У четвер "Арсенал" направив на адресу УЄФА заяву, в якій вимагав враховувати інтереси вболівальників при визначенні місць проведення фіналів майбутніх клубних турнірів.

Правда, в ньому основна увага була приділена високими цінами на квитки в Баку і тим, що УЄФА виділив уболівальникам команд-фіналісток лише по шість тисяч квитків, в той час як стадіон в Баку вміщує понад 60 тисяч глядачів.

В УЄФА відповіли, що організація фіналу - складна і тривала операція.

"Процес подачі заявок на фінал клубного змагання зазвичай проводиться за кілька років, а це означає, що точні обставини, при яких буде організовано фінал, не можуть бути відомі заздалегідь", - йдеться в повідомленні УЄФА на сайті організації.

Бі-бі-сі направила в УЄФА прохання прокоментувати повідомлення про виникаючі у деяких фанатів труднощі з отриманням віз. Представники організації обіцяли дати відповідь в найближчі кілька днів.