Захисник розповів, чому у нього не вийшло в Динамо

Орендований у "Динамо" захисник "Олімпіка" Роман Вантух дав інтерв'ю напередодні матчу 29-го туру УПЛ з "Чорноморцем".

- Тобі всього 20, а ти вже стабільно граєш в основному складі команди Прем'єр-ліги. Наскільки важко тобі дався перехід з юнацького футболу в дорослий?

- Не можу сказати, що мені було складно. В "Олімпіку" відмінний колектив. Тут просто адаптуватися, тому що всі хлопці дуже відкриті і товариські. Тому все що потрібно - це працювати! Якщо повністю віддаватися на тренуваннях - проблем з переходом від юнацького футболу в дорослий не буде.

- Яку пораду ти б дав молодим футболістам, які переживають перехідний період у дорослий футбол?

- Слухати старших партнерів по команді. Це дуже важливо! І, повторюся, старанно працювати, не втрачати концентрацію. Якщо у тебе є чітке розуміння про те, чого ти хочеш від своєї кар'єри, залишається тільки "пахати". І дуже важливо нічого не боятися. Зайве переживання нікому не йде на користь. Це робить тебе закріпаченим.

- Чого ти хочеш від своєї кар'єри? Які твої амбіції?

- Багато молодих футболісти мріють пограти в Європі, і я не виняток. Мені дуже подобається чемпіонат Англії. Звичайно, зараз це нереально, але хто знає, що станеться в майбутньому. Можна було б почати і з більш скромного чемпіонату. Та ж бельгійська першість дала дорогу у великий футбол багатьом топ-футболістам.

- Чи була у тебе розмова з Хацкевич перед тим, як ти перейшов в "Олімпік"?

- Розмови з Хацкевичем не було. В "Динамо" мене залучали до тренувань із першою командою, але всерйоз на мене не розраховували. У той же час я розумів, що для футболіста мого віку дуже важлива ігрова практика. Тому, коли "Олімпік" звернувся в "Динамо" з питанням про оренду, Хацкевич не став заперечувати. Мені вже 20 - це небагато, але вже і не мало! Олександр Зінченко встиг двічі виграти чемпіонат Англії в цьому віці...

- Чи підтримуєш зв'язок з кимось із "динамівців" зараз?

- Звичайно. У мене там багато друзів. Один з найближчих - Назарій Русин. Я знаю його багато років. Ми часто бачимося, спілкуємося, граємо разом у футбол. Упевнений, він стане успішним нападаючим в майбутньому.

- Рінар Валєєв розповідав в інтерв'ю, що він грає з друзями в міні-футбол, Костя Махновський говорив, що тренер в дитинстві випускав його грати в поле, щоб він удосконалював техніку. Чи є у Романа Вантуха якийсь секрет роботи над собою? Ти тренуєшся додатково?

- Так, ми з друзями збираємося періодично. Граємо в футбол, іноді ходимо в тренажерний зал. Але, як то кажуть, без фанатизму. У мене був сумний досвід, коли з-за таких тренувань два роки тому я зламав ногу і пропустив вісім місяців.

- Що можеш сказати про наступного суперника "Олімпіка" "Чорноморці"?

- Ми не так давно грали з ними в Одесі. Це хороша команда. Було дуже важко, особливо в другому таймі. Вони здатні додавати по ходу гри. Мені сподобалося як вони грають в пас.

- За рахунок чого "Олімпік" може обіграти "моряків"?

- За рахунок бажання. Я бачу це в очах хлопців, відчуваю на тренуваннях, що у нас зараз правильна енергетика. В суботу ми повинні здобути перемогу.