Офіційний сайт УЄФА повідомляє, що 25 квітня відбудеться засідання Контрольної, етичного і дисциплінарного орган організації у справі про натуралізацію Жуніора Мораеса.

Справа була відкрита після протесту з боку федерацій Португалії та Люксембургу відповідно до статті 55 Дисциплінарного регламента.

Нагадаємо, що Жуніор Мораес отримав українське громадянство і встиг взяти участь у двох матчах відбору на Євро-2020 в складі української команди проти Португалії (0: 0) і Люксембургу (2: 1). Після цього в УЄФА надійшли скарги нібито на неправомірну натуралізацію бразільца.

Португальці наполягають, що Мораес не мав права отримати український паспорт, так як порушив одне з головних правил - не проживав на території України п'ять років безперервно. Мораес виступає в Україні з 2012 року, але під час виступу за "Динамо" півроку провів в оренді в китайському "Тяньцзінь Цюаньцзянь" . Проте, українська сторона стверджує, що ніяких порушень при натуралізації Мораеса не було. Як доказ наводиться той факт, що в Україні безперервним роком проживання вважається перебування на території країни 183 дні на рік, а при визначенні прожитих років ФІФА покладається на норми місцевого законодательства.

Також в ФФУ заявили, що УЄФА і ФІФА підтвердили правомірність запрошення Мораеса в збірну України до того, як він дебютував в команді Андрія Шевченка.