Екс-захиснику Динамо було складно після завершення кар'єри.


Владислав Ващук виступав на професійному рівні з 1992 по 2011 рік, після чого завершив кар'єру. Екс-захисник Динамо і Спартака признається, що йому було нелегко після цього.

«За часів, коли я грав, мене, звичайно, відвідували думки про те, що потрібно буде чимось займатися далі. Але чітких цілей для життя «на громадянці» не було, думав, все розрулиться якось само. Тоді мені здавалося, що бізнес вже точно не складніше футболу і що я швидко увійду в курс справи », - розповів Ващук MC.today.

«Наївно, звичайно. Але такі думки є у 95% гравців, повірте. Зовсім не думаєш про те, що, поки ти граєш, інші отримують досвід, набивають шишки, і до 36-ти ти опиняєшся з ними в нерівних позиціях ».

З 2006 року Ващук проводив турніри для дітей, а в 2015 році відкрив свою футбольну академію, так як вважав недостатньо кваліфікованим навчання в інших школах.

«У мене депресія відняла року три роки життя. А якщо бути вже зовсім чесним - років п'ять. Важкі часи. Те, що алкоголь - не вихід, я зрозумів відразу, але ось куди йти, не уявляв. На той момент я рятувався тим, що проводив дитячі турніри ».

«Перший дитячий турнір з кубком свого імені провів в 2006-му, з тих пір намагався робити це щорічно. Я мрію якісно змінити підхід до дитячого навчання, зрівняти шанси дітей з різних сімей ».

«В Україні існує мільйон і одна секція, де теоретично вчать футболу, але ніхто ж не перевіряє, що там роблять. Я іноді бачив, що дитячі тренери роблять з дітьми, - і хотілося підійти і просто вдарити, їй-богу ».

«І я вирішив створити свою академію, в якій враховую досвід зарубіжних колег і провали українських. Футбольна академія Владислава Ващука відкрилася в грудні 2015-го. До цього часу я вже вийшов з кризи і розумів, куди хочу йти ».

В останні півтора року Ващук також працює в проекті Sportlab Analytic над створенням програми, яка буде надавати інформацію про гравців, а згодом - і прогнозувати, наскільки успішним футболістом зможе стати та чи інша дитина.