Секретар Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України Ігор Грищенко прокоментував рішення стосовно позбавлення ПФК Суми професіонального статусу та розповів про розгляд цієї справи.

«Є десять днів на підготовку відповідного рішення для направлення його в клуб. Після цього клуб має певний час на отримання повного тексту рішення. У випадку, якщо у клубу з’явиться бажання, він може подати апеляцію протягом десяти днів. Така опція була передбачена і клуб може скористатися або не скористатися цією можливістю».

«Після розгляду справи у рамках Апеляційного комітету ФФУ клуб має право звернутися до Спортивного арбітражного суду у місті Лозанна. На час розгляду справи суд в Лозанні прийматиме рішення стосовно призупинення або продовження дії рішень органів здійснення футбольного правосуддя ФФУ. У кожному конкретному випадку суд виносить таке рішення, враховуючи те, яким чином продовження або призупинення дії санкції впливає на перебіг чемпіонату».

За словами Грищенка, розгляд справи сумського клубу проходив у два етапи, а Національна поліція відкрила і своє провадження стосовно організації та проведення матчів із фіксованим результатом. «Нами були опитані офіційні особи ПФК Суми, які керували клубом в ті часи, а також проаналізовано офіційні матеріали від УЄФА про наявність випадків близько двох десятків підозрілих матчів. У підсумку, спираючись на підготовлені документи протягом тривалого розслідування, КДК ФФУ прийняв відповідне рішення». «Необхідно відзначити вагому роль правоохоронних органів у розслідуванні. Важливо, що ми у цій справі діяли як партнери. Першочергові матеріали, які лягли в основу розгляду справи в органах футбольного правосуддя, ФФУ були надані Нацполіцією. Розслідування проводилося двома паралельними шляхами: одне в рамках футбольного правосуддя, інше — правоохоронними органами».

Як відзначив Грищенко, рішення стосовно Сум є історичним для українського футболу, але про повне викорінення договірних матчів говорити передчасно. «КДК ФФУ два роки тому виніс рішення по молодіжним складам Металіста та Зорі, зараз позбавили професіонального статусу ПФК Суми. На черзі рішення по матчу Іллічівець – Гірник-спорт. Думаю, що такі рішення є яскравим сигналом для всіх осіб, які займаються проведенням договірних матчів». «Втім, про повне викорінення цього явища в українському футболі говорити передчасно, адже необхідно подивитися на динаміку протягом декількох сезонів».