У суботу, 13 квітня, футбольний клуб «Балкани» приймав на рідному стадіоні ім. Б. Тропанца гостей з Харкова - команду «Металіст 1925».

Зорянці поступилися харків'янам з рахунком 0: 1. Результат зустрічі вирішив призначений рефері пенальті на останній хвилині гри. Ми взяли коментар у одного з тренерів «Балкан» Валентина Полтавця за результатами матчу.

- Як Ви оцінюєте гру нашої команди в цьому матчі, чи вдалося реалізувати задумане тренерським штабом?

- План, який ми розробили під «Металіст 1925» хлопці здебільшого здійснили. Звичайно, видалення Платунова з поля не кращим чином вплинуло на гру. Наших гравців стало на одного менше. Але хлопці все тактичні моменти витримали, вибігали в цікаві контратаки, які можна було краще завершити. «Металіст тисяча дев'ятсот двадцять п'ять» нас не здивував, ми цю команду знаємо і готувалися до гри з ними.

- В цей день була не найкраща погода: дрібний дощ і мокре поле не завадили?

- Коли я грав, мені було приємно грати в таку погоду. Чи не жарко і дрібний дощик змочив галявину. М'яч повинен був добре ходити. На початку другого тайму це навіть стало нашою перевагою. За перші десять хвилин ми створили чотири-п'ять небезпечних моментів, які могли б стати гольовими, якби довели ці комбінації до логічного завершення.

- «Балкани» отримали чотири жовті картки, червону картку - наскільки справедливими були такі суддівські рішення?

- Якщо подивитися статистику за картками, щодо порушень: у «Балкан» - шість жовтих карток, а у «Металіста 1925» - нуль. Може скластися враження, що «Балкани» перебили «Металіст 1925». Але якщо подивитися картинку, то здасться, що «Балкани» грали в жовтій формі? Два порушення трактувалися по різному. Ми вважаємо, що ці порушення не тягнули на настільки суворі покарання і червону можна було і не давати. Але це, знову ж таки, наша думка.

- Як вважаєте, чи варто було призначати пенальті на останній хвилині матчу?

- Суперники провокували падіннями рази три-чотири. У них нічого не виходило. Суддя на це не особливо реагував. Ось в Лізі Чемпіонів, наприклад, навіть натяки на провокації, або точніше симуляції, призводять до жовтих картках. Але у нас суддя лояльно до цього ставився, і в кінці це переросло в пенальті. Не буду коментувати справедливість цього моменту. Ясна річ, що ми зараз на емоціях. Будемо дивитися і вивчати детально. Але призначати пенальті на 94-й хвилині, це треба мати сміливість. Згадайте півфінал «Реал» - «Ювентус». Тоді рефері теж призначив пенальті на останній хвилині і видалив Буффона.

- Найбільше запитань викликає розташування гравців харківської команди в момент удару з «точки». Адже вирішальний гол був забитий якраз на добиванні. Команда якось буде оскаржувати результат матчу?

- Виконуючи пенальті, людина не забив - наш воротар парирував. Але гравці команди суперника вже в момент удару виявилися в штрафний. Суддя каже, що потім же і наші гравці забігли в штрафну зону. Але ми це забули. Нам це очок не додасть. Наші хлопці молодці: 40 хвилин грали вдесятьох проти команди, яка рветься в Прем'єр-лігу. При цьому ще й створювали моменти. Звичайно, якби ми забили гол, ще не відомо як би все склалося.