Україна може отримати технічні поразки в іграх з Португалією і Люксембургом

Можливо, виступи Жуніора Мораеса за збірну України порушують правила ФІФА.
Жуніор Мораес може не відповідати вимогам ФІФА для натуралізованих спортсменів, передбачає португальське видання Mais Futebol, посилаючись на те, що бразилець не жив в Україні безперервно протягом 5 років.

Видання звязувалось з португальським суддею CAS Ногейра да Роша, який підтвердив, що в цьому випадку повинна застосовуватися Стаття 7 статуту ФІФА «Отримання нового громадянства».

Ця стаття говорить: Будь-який гравець, який отримав нове громадянство і не грав за національну команду, має можливість виступати за нову збірну тільки якщо виконується одна з наступних умов:

а) Він народився на території відповідної ассоаціаціі;

b) Його біологічна мати або біологічний батько народилися на території відповідної ассоаціаціі;

c) Його бабуся чи дідусь народилися на території відповідної ассоаціаціі;

d) Він жив безперервно мінімум п'ять років після досягнення 18-річчя на території відповідної ассоаціаціі.

У листопаді 2016 року ФІФА покарала Болівію двома технічними поразками в матчах проти Перу (2:0) і Чилі (0:0) через неправильну натуралізації захисника Нельсона Кабрери.

Мораес знаходився в донецькому Металурзі в 2011 році, потім провів сезон в софійському ЦСКА. З липня 2012 по лютий 2017 року його виступав в Україні за Металург і Динамо, після чого відправився в короткострокову оренду в китайський Тяньцзінь Цюаньцзянь. З літа 2017 Жуніор знову грає в Україні.

Бразилець отримав українське громадянство 18 березня, був викликаний в збірну 19, 22 березня вийшов на заміну в матчі проти Португалії (0:0), а 25 березня вперше зіграв в основі національної збірної - проти Люксембургу (2:1).

Збірна України після 2 турів з 4 очками очолює групу В. Наступний поєдинок команда Андрія Шевченка проведе 7 червня проти Сербії, а 10 червня знову зустрінеться з Люксембургом.