Колишній головний тренер збірної України Йожеф Сабо поділився очікуваннями від перших матчів національної команди в кваліфікації на Євро-2020 (з Португалією і Люксембургом).

- Йожеф Йожефович, попереду у збірної України перший матч відбіркового раунду Євро-2020 - проти чинних чемпіонів Європи - збірної Португалії. Які ваші очікування від цієї гри?

- Португалія сьогодні - цікава команда, хороша збірна. Мені здається, навіть краща, ніж вона була рік тому. Футболісти виступають в провідних чемпіонатах Європи - Англії, Іспанії, Німеччини. Одним словом - сильна команда і, тим більше, грають удома.

Але і наша команда - не подарунок. Найголовніше - не боятися. Буває, що до гри футболісти переживають мандраж. Хоча я не знаю, який склад на цей матч поставить Шевченко. Однак, не думаю, що вийдуть зовсім мелені гравці. У нас є кому грати, особливо, в середній лінії: Марлос, Коноплянка, Малиновський, Степаненко - це вже не молодь.

- Кого бачите в нападі?

- Напевно, Мораеса.

- Як вважаєте, він повинен підсилити гру збірної України?

- Не можу це стверджувати, але якщо його взяли, значить, напевно, поставлять. Але Мораес футболіст, який залежить від інших гравців. У "Шахтарі" він залежить від Марлоса, Ісмаїлі, Тайсона. Як буде в збірній? Подивимося.

- А що стосується інших позицій?

- Мене хвилює, хто буде грати на позиції правого вінгера, а також хто вийде в центрі оборони. Скоріш за все, ми побачимо Бурду і Кривцова.

- Повернення Кріштіану Роналду в збірну Португалії - це додаткова проблема для нашої збірної?

- Звичайно, це проблема для нас. Але справа в тому, що проти нього не можна грати один в один, ні в якому разі. Роналду - дуже швидкий гравець, постійно переміщається. Він прекрасно відчуває, де буде м'яч: зауважте, Роналду виявляється саме там, куди доставляється м'яч після подачі або ж, просто після відскоку. Крім того, здорово грає головою. Тому, його потрібно буде "передавати". Потрібно зробити акцент, що якщо він грає зліва - з ним знаходиться один футболіст, як тільки він зміщується в центр - з ним повинен грати інший. Його потрібно завжди тримати перед очима, а не за спиною. Тому що тоді він втече.

- Зараз основний акцент робиться на матч проти Португалії, проте всього через два дні після цього поєдинку у нас буде не менш важлива зустріч проти Люксембургу, яка теж буде, швидше за все, непростий ...

- Вважаю, що ми сильніші Люксембургу. Не можу сказати, як ми зіграємо з Португалією, але Люксембург потрібно виходити і обігравати, добувати три важливі три очки.