Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов в інтерв'ю Tribuna.com розповів про борги стадіонів «Арена Львів» і НСК «Олімпійський», а також торкнувся теми заміни газону на львівському стадіоні.

- Яка ситуація з боргами «Арени Львів» та НСК «Олімпійський»?- Борг «Арени Львів» - близько 400 млн, НСК - 2,5 млрд. І як розвивати підприємство?

Ці борги з'явилися після Євро-2012. Тоді ця державна власність була передана в управління підприємства «Укрєвроінфрапроект». А повернули її до Міністерства молоді і спорту з боргами.

Я неодноразово звертався до уряду - можливо, нам треба випустити боргові зобов'язання, так як самостійно міністерство цю проблему вирішити не може. Підприємство за рахунок своєї комерційної господарської діяльності не може погасити такі борги - це з області фантастики.

Ти не можеш працювати, заарештовують рахунки, постійно судові суперечки. Навіть готуючись до фіналу Ліги чемпіонів, всі роботи в інтересах «Олімпійського» проводилися через олімпійську базу «Конча-Заспа». Вони були одержувачами коштів, проводили тендери тощо.

- «Олімпійський» не міг фінансувати свою реконструкцію?

- У нього не було рахунків, тому ми за допомогою Мінфіну запропонували такий абсолютно законний варіант. Нам тоді сказали, якщо ми не виконаємо необхідні роботи, фіналу Ліги чемпіонів у нас не буде.

Приїхала важлива комісія УЄФА. Їм показали акти виконаних робіт. Але вони самі все дивилися і перевіряли.

Наприклад, було 300 не дуже хороших відеокамер, поставили 500 кращих, щоб можна було навіть розпізнати обличчя хуліганів.

- А ситуація з заміною газону на «Арені Львів»? Як це сталося?

- Андрій Шевченко вважає, що цей стадіон фартовий, і хоче, щоб збірна зіграла там. Але газон був у вкрай незадовільному стані. Разом з бюджетним комітетом, з Андрієм Павелко ми передбачили фінансування в 7 млн ​​грн. Ці гроші є і оновлення газону вже почалося.

Газон остаточно впорядкують до кінця травня, потім там буде великий концерт Винника. Директор побоюється, що під час концерту його можуть пошкодити. Але контракт з артистом був укладений до визначення дати проведення матчу, до того ж є спеціальні технології: накривається газон, як на «Олімпійському» і інших стадіонах: сьогодні - концерт, через два дні - футбольний матч. Думаю, все буде нормально, - сказав Жданов.