Матч ПФК "Суми" - "Інгулець". 40-ва хвилина. Форвард гостей Олександр Акименко забиває переможний м'яч для своєї команди. Саме він став сотим для форварда в історії першої ліги.

- 100 голів. Довго довелося йти до цієї вершини? - питання Олександрові Акименку.

- Складне питання. Усяке було. І тривалі паузи між голами, і навпаки. Авжеж, радий, що це сталося - досяг позначки в сто забитих м'ячів. Як довго йшов до цього? Чесно? Уже не важливо!

- Забивши 99-ий м'яч, не відчували, що ювілейний гол може відбутися не скоро? Психологічно цей фактор не тиснув?

- Та я навіть не встиг напружитися з цього приводу, адже забив уже в наступній грі.

- У ювілярів зазвичай запитують про найбільш пам'ятні голи. В Олександра Акименка таких багато?

- Пам'ятаю всі свої голи. Із особливих можна виокремити м'ячі, забиті після народження моїх дітей. У такі дні відчував особливе емоційне піднесення.

- Якби не "відрядження" в еліту, твій послужний список був би багатшим. Згоден?

- Лише Господу відомо, як би було насправді. Потрібно розуміти, що будь-який футболіст завжди прагне виступати на вищому рівні, і безглуздо було б залишатися в Першій лізі, нехтуючи можливістю виступати у найвищому дивізіоні. Це вам кожен скаже.

- Найменше м'ячів - п'ять чи чотири - ти забив за "Зірку" та "Геліос". Не вдавалося? Ніяк не міг налагодити приціл?

- У "Геліосі" в мене було достатньо ігрового часу, але м'яч уперто не йшов у ворота, у "Зірці" дещо інша ситуація - вже рідше виходив на поле. Неодноразово думав, що не так, і дійшов висновку - потрібно було ще більше працювати в ті ігрові періоди.

"Якщо гравець досягає позначки у сто голів, це, насамперед, свідчить про його високий рівень. Акименко - прекрасний форвард і я щиро бажаю йому якомога швидше побити наш із Вадимом Плотніковим рекорд у 116 забитих м'ячів" - Сергій Чуйченко, колишній нападник "Поліграфтехніки" та "Ворскли", забив 116 м'ячів у першій лізі.

- Відчуваєш, що "Інгулець" - твоя команда?

- Звісно! До приходу в "Інгулець" я й не думав, що зможу дійти до сотні. Перезавантажив кар'єру, дуже цьому радий. Дякую президенту і тренерському штабу петрівців за запрошення. Партнерам по команді - окремий "респект".

- Минулий чемпіонат особисто для тебе склався неперевершено - 25 забитих м'ячів! Під силу перевищити такий показник?

- Безперечно, минулий сезон був для мене особливо вдалим. Постараюся підкорити нові вершини, хоча й розумію, що це зробити буде неймовірно складно.

- Після матчу в сумах тобі вручили пам'ятну футболку з цифрою "100". Вона займе чільне місце в колекції Олександра Акименка?

- Приємний момент, який запам'ятовується. Футболці відвів особливе місце в своєму домашньому музеї.

 

Ювілейні голи Олександра Акименка

Голи Дата Матч
1-й 26.08.2007 "Динамо-2" - "Сталь" А 1:1
50-й 19.05.2013 "Сталь" А - "Авангард" 2:1
100-й 30.09.2018 ПФК "Суми" - "Інгулець" 0:1