Ксьонз: Я сподіваюся, що зіграю з Олімпіком в єврокубках

Новачок "Олімпіка" Павло Ксьонз розповів про свій перехід, єврокубкові амбіції і польській чемпіонат.

- Мій контракт з «Сандецією» закінчувався 30 червня, ми домовилися, що я не приїду до початку зборів. Для себе я вже вирішив, що хочу продовжити кар'єру або в польській Екстракласи, або в українській Прем'єр-лізі. Я чекав варіанти, були пропозиції, але про них не хочеться тепер уже говорити. Мені подзвонив Діма Немчанінов, запитав, чи не хочу я до «Олімпіка». Ми зателефонували Романом Миколайовичу Санжару, обговорили деталі за два дні, і я приїхав до Харкова на збори.

- Колектив для тебе не новий, яка атмосфера панує зараз в команді?

- Хороший колектив, я багатьох хлопців знав, з багатьма грав в одній команді або змагався на поле, особливої ​​адаптації не потрібно. Зрозуміло, що команда нова, потрібно зігратися. Але ми все об'єднані одним завданням - зайняти якомога вище місце в таблиці.

- Ти почав працювати на цьому зборі трохи пізніше за інших. Як оціниш свою готовність на даний момент?

- Відчуваю себе добре, але у фізичному плані поки не на тому рівні, який потрібен, і який є у інших хлопців. Але я намагаюся на кожному тренуванні, в кожному спарингу працювати на максимумі, щоб до початку сезону набрати оптимальні кондиції.

- Останні півроку ти провів в чемпіонаті Польщі. Наскільки високий рівень цього турніру?

- За цей час я зрозумів, що це дуже пристойний рівень. За відвідуваності стадіонів, інтересу до футболу Польща стоїть вище за Україну. Там приходить по 20 тисяч на матч. Не буває такої відвідуваності, як у нас - там по сто людей не ходить на ігри. В цьому плані ти відчуваєш, що ти на футбольному матчі. Я сподіваюся, що в нашому чемпіонаті з нового сезону все зміниться, і стадіони будуть краще заповнюватися.

- База ФК «Металіст» для тебе дуже близька. Наскільки тут все змінилося з тих часів, коли ти тут тренувався в складі «синьо-жовтих»?

- Змінилася обстановка, раніше тут було більше людно. Ми тренувалися, на базі був рух. Я давно тут не був, може щось змінилося, десь не так за нею доглядають, як раніше, але в цілому на цій базі є все для роботи. Відчувається ностальгія, приємні спогади.

- Тренування Романа Санжара схожі на те, що пропонував своїм футболістам Мирон Маркевич?

- Не можу сказати, що схожі, у кожного тренера свій підхід, кожен тренер привносить в свою роботу щось нове. Роман Миколайович - молодий, перспективний тренер, у нього нове бачення. Мені подобається з ним працювати, як подобалося працювати і з Мироном Богдановичем.

- Ти зіграв величезну кількість матчів за багато клубів, але в єврокубках поки так і не дебютував. Як думаєш, зробити це з «Олімпіком» в наступному сезоні можливо?

- Безумовно! Я сподіваюся, що в цьому сезоні вирішимо це завдання і зіграємо в єврокубках, як робив це «Олімпік» в минулому сезоні. Дуже хочу допомогти команді втілити цю мрію в життя.

- За свою кар'єру ти пограв на самих різних позиціях. Де ти відчуваєш себе найкраще?

- Як багато хто відповідає, буду грати там, де тренер поставить. Це правда, для мене важливо грати. Але більш комфортними позиціями для мене зараз є позиції лівого або правого вінгера, а також правого захисника. Це три позиції, на яких я себе найбільш комфортно почуваю.