Колишній півзахисник збірної України Максим Калиниченко поділився думкою про успіхи збірної під керівництвом Андрія Шевченка:

- У збірній України зараз дійсно дуже талановите покоління. Для мене велике задоволення спостерігати за тим, як грає команда. Хлопці, рано виїхали за кордон, додають і визначають обличчя збірної.

Я навіть зараз не стільки про Олександра Зінченка, скільки про Руслана Малиновського, який став одкровенням для всієї Європи. А той же Роман Яремчук, якому раніше заважали травми, дочекався шансу і їм скористався.

І ще один цікавий момент - у збірній України багато шульг, а лівші - це завжди креатив. В одному матчі я якось нарахував сім чоловік. Ще одна причина, по якій команда показує найякісніший футбол за весь час свого існування.

- Багато хто сумнівався в Шевченко перед його призначенням в збірну України ...
- Не можна розглядати Шевченко окремо від штабу. А він у нього дуже сильний. Перший помічник - колишня легенда «Мілана» Мауро Тассотті. Також Шевченко допомагали італієць Андреа Малдера, колишній тренер воротарів «Реала» Педро Харо.

- Але під час ігрової кар'єри в Шевченко було видно задатки великого тренера?
- Упевнений, коли йому запропонували взяти збірну, він погодився не роздумуючи. Це до питання про амбіції. І молоді тренери повинні тренувати. Інакше все закостенеет. Росія і Україна пройшли через це на початку 2000-х. Тоді одні і ті ж фахівці ходили між клубами по колу. Розвиток зупинилося. Але коли прийшла молодь з новими ідеями, справа зрушила з мертвої точки.

- Як сприйняли перемогу молодіжної збірної України на чемпіонаті світу? Це ланки одного ланцюга з успіхами команди Шевченко?
- Я б не став пов'язувати прогрес молодіжки і перемоги національної команди. Швидше це наслідок ефективної роботи шкіл ще в довоєнний час. Тоді було досить багато молодих хлопців, яких відбирали «Шахтар», київське «Динамо», «Дніпро», «Металіст». І зараз всі вони задають тон в українському футболі. Природно, для хлопців ситуація, що склалася - як дар Божий. Раніше пробитися і заграти в прем'єр-лізі у них було б нуль цілих і нуль десятих шансу. Однак це ж не робить чемпіонат України більш класним. Він втратив в видовищності, в загальному рівні.