Вже минув тиждень з того моменту, як Олексій Олександрович Михайличенко прийняв київське «Динамо».

Особливою інформації з полів динамівської бази немає. Промайнув десь, що гравцям скасували вихідні, і вони двічі в день тренуються, мабуть, надолужуючи те, що не було зроблено в Австрії попереднім тренерським штабом.

І в зв'язку з цим знову ж на користь повинен піти перенесення матчу з «Маріуполем», адже у Михайличенко і його помічників з'явилася можливість як слід підготувати гравців до осінньої частини сезону, а у гравців - зрозуміти вимоги нового штабу і засвоїти новий стиль гри, якісь то домашні заготовки і так далі.

Чесно кажучи, дуже не терпиться побачити змінилося «Динамо», а поки спробуємо припустити, що, власне, зміниться в складі і грі команди. На жаль, ніякої інсайдерської інформації з цього приводу не володію, так що подивимося, наскільки точним буде прогноз.

1. Якщо називати Олексія Олександровича учнем Лобановського, то і вимоги до гри повинні будуть схожими. Особливий упор повинен бути зроблений на фізику, і ми вже не побачимо матчі, як в Брюгге або з «Шахтарем» в Києві, коли гравці втомлювалися до 15-й хвилині, віддаючи повністю ініціативу супернику в очікуванні другого дихання. Якщо команда дійсно тренується двічі на тиждень, то напевно упор робиться і на тактичну, і на фізичну підготовку. Напевно в матчі з «Олімпіком», та й, мабуть, з «Зорею» цього видно не буде, але вже в другій половині вересня, сподіваюся, належна фізподготовка дасть про себе знати. Відповідно з'являться різні динамівські атрибути: пресинг, забігання і т.д.

2. «Динамо» часів першого пришестя Олексія Михайличенка здорово виконувало стандарти, так що можна розраховувати, що і в цьому компоненті гри буде прогрес. Хоча, звичайно, при наявності таких майстрів пасу, якими були Белькевич і Чернат, дивуватися вмілому виконанню стандартних положень не доводиться. Зараз же в «Динамо», на мій погляд, відчувається нестача і распасовщіка, і футболіста, який вміє виконувати стандарти правою ногою. Тому не дивно, коли штрафний призначається з ударної позиції зліва від центральної осі, головним б'є все одно залишається лівоногий Циганков.

3. Чи будуть і зміни в розстановці? Не впевнений, але цілком можливо. При наявності Соля, Жерсона і Бесєдіна «Динамо», наприклад, цілком може грати в два нападаючих. Мені здається, в умовах українських реалій перехід на гру з двома нападниками дуже навіть виправданий, враховуючи, що суперники «Динамо» в переважній своїй більшості забиваються в глибоку оборону. Однак, пам'ятаючи, що Діого Рінкон (а у нього з Жерсоном є чимало спільного, як в габаритах, так і в грі) грав при Михайличенко відтягнутого форварда або атакуючого центрального півзахисника, варіант з 4-2-3-1 мені бачиться більш імовірним.

4. І, звичайно, пам'ятаю, що тоді, в перший прихід Михайличенко, «Динамо» змінювало схему в залежності від суперника. Непоодинокими були випадки, коли в найважливіших матчах (фінал Кубка України або матч Ліги чемпіонів на поле «Інтера») «Динамо» виходило з трьома центральними захисниками. Звичайно, щоб так грати, потрібна особлива підготовка, і, можливо, за цей тиждень тренери не стануть перебудовувати гру команди, але не здивуюся, якщо навесні час від часу «Динамо» гратиме так. Зрозуміло, не проти «Олександрії» або «Карпат», а з більш серйозними противниками. До слова, на початку століття при Михайличенко «Динамо» дуже грамотно оборонялися. Так що, не здивуюся, якщо, навіть не поміняв основний квартет захисників, кияни додадуть надійності в обороні.

5. Але все одно зміни в складі будуть. Михайличенко в ролі спортивного директора і заодно керівника служби селекції переглядав всіх динамівських новачків. Упевнений, що при ньому не повториться ситуація, коли з дев'яти новобранців, підписаних при Хацкевич, в стартовому складі виходить один. Тим самим Михайличенко заодно і покаже, що під його керівництвом служба селекції вміла знаходити цікавих гравців по стерпним ціною.

Думаю, що буде грати Кадір (у Михайличенко був сильний руйнівник в особі Леко). Поруч з ним повинен грати центрхав, вміє роздавати передачі, направляти атаки. А раз так, то Сидорчук відправиться на лаву. Якщо «вісімку» гратиме хтось із пари Шепелев - Буяльський (а я думаю, що так і буде), його функції дещо зміняться в порівнянні з тим, що було при Хацкевич.

Припускаю, що повернеться в основу Фран Соль. Можливо, він буде грати в парі з Жерсоном, можливо, Родрігес відійде в півзахист (на фланг або на позицію «під нападником»), а Бесєдін при такому розкладі стане третім за ранжиром форвардом.

Цікаво, що чекає при новому тренері Буяльського, Караваєва, Гармаша, Піну, Шепелєва. Хто з них збереже місце в старті або в найближчому резерві? Так насправді багато що цікаво, і тому з великим нетерпінням чекаю першого матчу.

Андрій Шахов