У матчі 11-го туру УПЛ Львів вдома поступився Динамо. Матч завершився з рахунком 4 : 1 на користь київського клубу.

Динамо із 29 очками продовжує очолювати турнірну таблицю чемпіонату України.

Чемпіонат України - Прем'єр-ліга
11 тур, 16 вересня

Львів - Динамо 1 : 4 (1:2)

Голи: 1:0 - 35 Чіряк, 1:1 - 38 Буяльський, 1:2 - 45+1 Циганков, 1:3 - 58 Гармаш, 1:4 - 84 Гармаш.

Зовсім нещодавно "Динамо" вже гостювало у Львові на головні арені міста, перемігши "Рух" 0:2. Але в тому поєдинку не було за що зачепитися оком. Суха, прісна перемога фаворита на класі. Інша річ – сьогоднішня битва на "Арені Львів".

Тут вже було цікавіше. Насичений на події матч з гарними голами, несподіваними поворотами сюжету та помилками. Власне, помилки були ще до матчу – при виборі тренерами стартового складу. Мова про Влада Супрягу, який затесався серед одинадцяти гравців "Динамо", але так виводив Мірчу Луческу з себе, що був замінений за чотири хвилини до перерви. Відстороненість румунського тренера від форварда, який підтюпцем йшов на лаву – дуже недобрий знак для Супряги. Схоже, це був його останній шанс.

"Динамо" справді грало не оптимальною обоймою. Без Забарного у центрі захисту, без Сидорчука у центрі поля, без Гармаша будь-де (але саме він вийшов замість Супряги). Значно менше можливостей для ротації було в Олега Дулуба. Відсутність кількох захисників зумовила необхідність виходу в основі осіннього новачка Лека.

А тепер – про несподівані повороти сценарію. "Львів" практично не атакував у першому таймі, але примудрився першим вийти вперед. Гол було забито в ході чи не єдиної осмисленої атаки львів'ян за тайм. Точніше, вже після атаки, коли Катерина Монзуль переглянула відео та призначила пенальті за гру рукою Віталія Миколенка. Ситуація ніби й проста – подача з глибини, намагання Брікнера зіграти головою, виставлена рука захисника. Але критикувати Монзуль все одно будуть в коментарях до статті. Така нині мода.

Цікаво, що "Динамо" потрібно було пропустити, аби схаменутися. До гола у ворота Бущана кияни кружляли навколо володінь "Львова", але не могли покласти жирну крапку. Супряга на шостій хвилині не влучив у відкритий кут на грі з добивання після удару де Пени та сейву голкіпера. Де Пена дальнім пострілом відправив м'яча над поперечиною. Так само не розраховував з точністю Буяльський.

Але ось перша ж атака "Динамо" після пропущеного: Миколенко практично з центру поля вирізає передачу низом на Буяльського, той приймає і б'є другим дотиком. Дуже просто. Але де ця простота була раніше? Риторичне запитання. Далі – більше. "Динамо" ще до перерви вийшло вперед, коли Циганков смачно вліпив з правою у "дев'ятку". Гольова передача в активі Шепелєва.

Після перерви уже відчувалися спокій та холоднокровність "Динамо". Через точку зламу та неповернення команда пройшла, пропустивши й швидко відігравшись. "Львів" ще старався в'язати гру, але пропустив після атаки другим темпом. Циганков відпасував з флангу, Брікнер невдало підставив ногу та спрямував м'яча під удар Гармашу. Денис – не Супряга, він таке забиває.

Якимець, Шина, Ременяк пробивали по воротах Бущана уже тоді, коли темп поєдинку значно впав. Одне випливає з іншого: "Львів" міг доходити до воріт "Динамо" лише у темпі пішого футболу. Кияни ж з хвилини 60-ї - 65-ї стали нагадувати самих себе зразка матчу з "Рухом": флегматично, без іскри, на класі. З економією сил перед "Барсою", яку, - економію, - підтримав і Мірча Луческу, прибравши з поля Сироту і Циганкова (ще в перерві були заміни Миколенка і Де Пени).

А ось ще одна схожість останніх хвилин звітного матчу з матчем проти "Руху" – тоді на класі теж забивав Гармаш. Правда, з близької відстані, сьогодні ж Денис відзначився дальнім пострілом, скорегованим рикошетом. Від того вже обом командам було ні тепло, ні холодно, але для особистої статистики Гармаша це плюс. Добрий сезон видає цей досвідчений гравець.

Наразі можна говорити й про добрий сезон від "Динамо" в цілому – лідерство в УПЛ з мінімальними втратами очок. Але картина не буде повною без єврокубків. А там уже у двох найближчих турах, ймовірно, визначиться доля "Динамо" щодо участі у весняних стадіях. І суперником буде не "Рух" зі "Львов", а "Барселона". "Барселона", яка досі з гучним іменем, але без ураганної сили на полі. Це стане перевіркою для психології киян: чи не злякаються вони гучної вивіски турніру та імені суперника? Дізнаємося зовсім незабаром.