У 8 турі УПЛ київське Динамо на останніх секундах вирвало перемогу в домашньому матчі проти Олександрії.

Українська Прем'єр-ліга. 8-й тур.

«Динамо» - «Олександрія» - 1: 0.

Гол: Циганков, 90 + 7 (пен).

Поп: Буяльський, 43, Кендзьора, 58, Сидорчук, 66, Бойко, 72 (з лави запасних), Андрієвський, 86, Шабанов, 90 + 13, Гармаш, 90 + 13 - Ковалець, 42, Спінеллі, 75, Дубра, 78.

Вил: Кирюханцев, 90 + 13 (неспортивна поведінка).

«Динамо»: Бущан - Кендзьора (Караваєв, 68), Шабанов, Забарний, Миколенко - Сидорчук (Шепелєв, 78), Андрієвський - Циганков, Буяльський (Ледньов, 90 + 10), де Пена (Вітіньо, 68) - Шкурін (Гармаш , 46).

Запас: Бойко, Вербич, Тимчик, Сирота.

«Олександрія»: Білик - Мірошниченко, Мельник, Дубра, Цуріков - Калюжний, Дришлюк (Рибалка, 70), Ковалець - Одарюк (Кирюханцев, 62), Гринь (Спінеллі, 62), Третьяков (Стецьків, 90).

Запас: Єрмаков, Бабогло, Бухав, Демченко, Копина, Кожушко, Мустафаєв.

Арбітр: Дмитро Крівушкін (Харків).

НСК «Олімпійський» (Київ).

Мірча Луческу зробив кілька змін після матчу проти Бенфіки. Георгій Бущан змінив Дениса Бойка у воротах, а замість Олександра Сироти вийшов Артем Шабанов. Микола Шапаренко не потрапив навіть до заявки на гру. Півзахисник отримав пошкодження і ризикує пропустити як поєдинок із Шахтарем, так і зустріч проти Баварії в Лізі чемпіонів. Замість 10-го номера вийшов Андрієвський.

Динамо – Олександрія: онлайн-відеотрансляція матчу УПЛ – репетиція перед дуеллю з Шахтарем за Суперкубок

Вже на 3-й хвилині Динамо могло забивати. Де Пена віддав у штрафний на Циганкова, той пробив у дотик, але Білик вчасно вийшов з воріт і перевів на кутовий. Постріл Андрієвського був вкрай невдалим – значно вище воріт, десь у бік другого ярусу НСК Олімпійський. Олександрія активно йшла у пресинг, намагаючись уникнути притискання до власних воріт, а от вихід в атаку підопічним Гури не вдавався. Кияни легко нейтралізовували всі спроби суперника.

Буяльський пробив з льоту в дотик – чергового шедевру від лідера киян зараз не вийшло, Білик легко забрав м'яч. Знову загострення від Віталія, який ефектно розвернувся і закинув на Циганкова в район дальньої стійки. Віктор у боротьбі з суперником пробив коліном і не влучив. Повне домінування команди Луческу в стартові 15 хвилин.

Неприємне зіткнення Циганкова і Білика у штрафному Олександрії. Обоє залишилися лежати на газоні, але продовжили поєдинок. За кілька хвилин кіпер "жовто-чорних" (хоча сьогодні гості грали в зеленому) знову вступив у гру, відбивши м'яч після удару Шкуріна. Натякали на пенальті кияни, акцентуючи на гру рукою Дришлюка, але м'яч влучив у плече чемпіону світу U-20.

Гринь вийшов на ворота Бущана і програв дуель кіперу Динамо, але лайнсмен зафіксував офсайд. В наступній атаці Третьяков пробив вище воріт, викликавши гнів Бущана на адресу партнерів. Гості посміливішали і пішли у пресинг на чужій половині поля – Миколенко не знайшов нічого кращого, ніж просто вибити в аут. До 30-ї хвилини натиск Динамо поступово зійшов нанівець.

Вболіваємо за улюблену команду в Лізі чемпіонів разом! Збирай друзів, міксуй коктейлі з легендарною Żubrówka та насолоджуйся переглядом топових матчів!
Żubrówka – відкрий легенду! Для тих, хто хоче справжнього! Дізнатись більше про Żubrówka та коктейлі тут.

Знову Андрієвський пробив здалеку. Цього разу значно краще, ніж під час першої спроби, але трохи вище. Відзначимо Шкуріна, який класно скинув на партнера під удар. Потужно приклався Миколенко, але і його удар заблокували. Притисли динамівці ближче до свистка на перерву, але на 41-й хвилині ледь не пропустили. Подача зі штрафного призвела до хаосу у воротарському майданчику. Удару по воротах так і не було, але Шабанов ледь не зрізав у власні.

Буяльський отримав жовту за відмашку від суперника. Тут не витримав вже і Луческу, який влаштував емоційну тираду на адресу арбітра, але забити до перерви киянам цей психологічний хід не допоміг, хоча той же Циганков мав вбивчий шанс. 0:0 після перших 45-ти хвилин. Луческу пішов у роздягальню, не приховуючи невдоволення.

На другий тайм замість Іллі Шкуріна з'явився Денис Гармаш, офсайд якого і став причиною скасування забитого м'яча Миколи Шапаренка у матчі ЛЧ з Бенфікою. Досвідчений хавбек знову вийшов на позицію центрфорварда. Але перша нагода по перерві була за підопічними Гури – Ковалець вивів Гриня на ударну позицію, проте Сергій трохи не встиг на цей пас.

Знайшов свій момент і Гармаш, який пробив з меж штрафного після пасу від Циганкова. Занадто слабко і без проблем для Білика. Було від чого схопитися за голову. Як і в наступній атаці, яку завершував Циганков. Віце-капітан Динамо вийшов віч-на-віч із Біликом під гострим кутом, але знову програв дуель кіперу. Добивання – знову сейв! Дуже впевнена гра від воротаря Олександрії.

На 68-й хвилині Луческу випустив Караваєва замість Кендзьори і Вітінью замість Де Пени. Дебют бразильця за Динамо. Юрій Гура ввів у гру Сергія Рибалку, який свого часу був одним із лідерів київської команди.

Був момент і біля воріт Бущана. Георгій врятував Динамо після удару Спінеллі. Тут же гості заробили право на штрафний із перспективної позиції за фол Миколенка проти Ковальця. Ледь не привіз пенальті Віталій – майже на лінії. До м'яча підійшов Рибалка, але його навіс не знайшов адресата.

Черговий удар Гармаша у ближній кут потягнув бездоганний сьогодні Білик. Час спливав, а гості трималися, не забуваючи при нагоді вибігати в контратаки. Хоч і без моментів, але таким чином команда Гури вбивала дорогоцінні секунди. Вітінью вперше отримав м'яч у штрафному Олександрії, проте той знову опинився в руках Білика. Удар Миколенка нокаутував Мірошніченка, який ціною власного здоров'я врятував команду. Міг забивати і Вітінью, але не влучив головою з лінії воротарського.

Здавалося, гості втримають нічию, але на останніх секундах компенсованого часу Динамо подало кутовий, а Сергій Рибалка відверто тримав Гармаша. Дмитро Кривушкін пішов дивитися повтор і призначив пенальті! До м'яча підійшов Віктор Циганков і цього разу таки пробив Білика! Арбітр додав 5 хвилин, але команди переграли аж 13. Гості ще й залишилися в меншості після вилучення Кирюханцева, який не витримав і штовхнув Шабанова. Кривушкін від гріха подалі нарешті дав фінальний свисток.

У вівторок VAR відібрав у Динамо перемогу над Бенфікою у Лізі чемпіонів, сьогодні ж технології дарують команді Луческу тріумф в УПЛ. 1:0 – вистраждана перемога киян, які зберегли триочковий відрив від Шахтаря. У середу, 22 вересня, гранди розіграють Суперкубок України-2021.