В рамках поєдинку 35-го туру АПЛ Манчестер Сіті зазнав поразки від Челсі. Олександр Зінченко провів на полі всього 13 хвилин.

Англійська Прем'єр-ліга, 35-й тур. Манчестер, "Етіхад"

"Манчестер Сіті" – "Челсі" 1:2

Голи: Стерлінґ 44 – Зіеш 63, Алонсо 90+2

На 45+3 хвилині Агуеро не реалізував пенальті (воротар)

"Манчестер Сіті": Едерсон – Діаш, Лапорт, Аке – Родрі – Канселу, Торрес (Ґюндоган 71), Стерлінґ, Менді (Зінченко 80) – Жезус, Агуеро (Фоден 70)

"Челсі": Менді – Рюдіґер, Крістенсен (Зума 45+3), Аспілікуета – Алонсо, Гілмор, Канте (Жоржиньо 68), Джеймс – Зіэш (Хадсон-Одоы 76), Пулішич – Вернер

Попередження: Стерлінґ 12, Жезус 90

Манчестер Сіті та Челсі підходили до особистої зустрічі в АПЛ на тлі емоційно й фізично виснажливих перемог у півфіналі ЛЧ, тож обом тренерам довелося вдатися до ротації. Вона була масштабною: у Томаса Тухеля, порівняно зі стартом на Реал, в основі вийшли тільки Менді, Канте, Рюдігер, Аспілікуета та Крістенсен. Пеп Гвардіола, своєю чергою, залишив від свого складу проти ПСЖ тільки ріжки та ніжки. Усі, крім Діаша й Едерсона, отримали відпочинок – в тому числі й Зінченко, який сидів у запасі.

Поєдинок мав серйозне турнірне значення. Челсі обороняв позиції у Лізі чемпіонів, тримаючи відрив від п'ятої позиції всього у три очки – при цьому у конкурентів був матч у запасі. "Містяни" ж у випадку перемоги над "аристократами" офіційно стали б чемпіонами. Словом, нічия сьогодні не потішила б нікого.

Перший тайм виявився доволі важким для перегляду. Челсі прогнозовано діяв сухо, пресингуючи центральну вісь Сіті й намагаючись підчатувати суперника на контратаці, а Манчестер Сіті доволі стерильно катав м'яч у низькому темпі. Як наслідок, моментів виникало дуже мало, а в певні відрізки гри на полі взагалі нічого не відбувалося. Зокрема, в стартові півгодини вболівальники побачили всього одну гольову нагоду – це Торрес прорвався правим флангом до штрафного й пробив повз ближню дев'ятку. На табло горіла 4-та хвилина.

Веселіше стало в останній третині першого тайму. Так, вже на 31-й хвилині Вернеру вдалося забити внаслідок прострілу Джеймса на лінію воротарського, однак гол скасували через явний офсайд. Ще за дві хвилини Тімо уникнув офсайду, отримав передачу на хід і з кута штрафного виконав удар, але вийшло занадто неточно. Стерлінг на 35-й вирішив показати, як забивають майстри, змістившись з лівого флангу в центр і пробивши метрів з 22-х у ближній кут – втім, Менді парирував!

Челсі максимально наблизився до взяття воріт перед перервою. На 43-й хвилині відкривати рахунок міг Зієш, який вистрілив з дальньої дистанції під ліву стійку – Едерсон парирував. Після розіграшу кутового м'яч отримав Рюдігер, який завдав удару з-за меж штрафного, але м'яч пролетів над поперечкою. Покарання за марнотратство прийшло вже за хвилину: Жезус відгукнувся на закидання правим флангом, виграв єдиноборство у Крістенсена й покотив з правого краю штрафного в центр на Агуеро – Кун не зміг обробити м'яч, але з-під нього тут же пробив Стерлінг. 1:0!

При цьому у Челсі ще й травмувався Крістенсен, якого змушений був замінити Зума. Поки готувалася заміна, Манчестер Сіті міг провести другий гол, заробивши пенальті – це Гілмор збив Агуеро перед власними воротами. Сам же Серхіо й пішов забивати, однак його "паненка" виявилась провальною. Менді встиг впасти на землю, підвестись і спокійно забрати м'яч!

Початок другого тайму концептуально не відрізнявся від старту першого. Команди не підіймали темп і не бажали розкриватися, тож за стартові 15 хвилин вони розмінялися тільки двома слабенькими ударами з дистанції – це Агуеро й Зієш стріляли на 52-й та 53-й. На 61-й з-за меж штрафного бахнув і Пулішіч. В цілому, на полі було так нудно, що навіть головні тренери сиділи з пригніченими виразами обличчя.

Втім, на 63-й хвилині лондонці нарешті згадали про рахунок на табло та розклади у таблиці, зрівнявши рахунок. Вийшло красиво: Зієш, Пулішіч і Аспілікуета розкатали комбінацію на правому фланзі, в завершенні якої Хакім завдав удару метрів з 22-х у правий нижній кут – 1:1!

Здавалося, що тепер гра розкриється – тим паче, що Пеп Гвардіола швидко провів дві атакувальні заміни, кинувши у бій Жоржінью, Фодена й Гюндогана. Втім, нічого подібного не сталося: за наступні 20 хвилин господарі мали лишень неточний постріл Жезуса з-за меж штрафного. Челсі також особливо не загострював, однак на 78-й хвилині лондонці забили другий гол внаслідок виходу Вернера віч-на-віч. На жаль для гостей, його не зарахували через офсайд. Ще за дві хвилини "аристократи" забили вдруге зусиллями Хадсона-Одоя, якому вдалося замкнути простріл Джеймса, однак і тут офсайд врятував "містян".

На останні десять хвилин основного часу Пеп Гвардіола випустив Зінченка, однак нічого цікавішого за дальній удар Канселу повз ворота господарі так і не створили. Челсі при цьому кілька разів небезпечно вискочив у контратаку – на 89-й хвилині Алонсо навіть перекинув голкіпера, але у ворота влучити не вдалося. На 90+1-й Джеймс вривався на правий край штрафного й пробивав у ближній кут, однак Едерсон виручив Сіті.

Ще за хвилину "містяни" пропустили ще один контрвипад. В його завершенні Вернер прострілював з правого краю штрафного, а Алонсо, зіткнувшись з Хадсоном-Одоєм, таки зумів пробити у ліву дев'ятку – 1:2! Сіті капітулював.