Хавбек "Ференцвароша" і збірної України Ігор Харатін розповів про те, чому він відмовився приймати громадянство і виступати за збірну Угорщини.

- Угорці пропонували вам грати за їхню збірну, коли ви ще далеко не дебютували за збірну України. Роздумували над цим?

- Лукавити не стану - так. У мене є угорське коріння, моя бабуся мадьярка. Не чужа мені країна. Надійшла пропозиція і, звичайно, я розмірковував, радився з рідними. Вирішив взяти паузу. Коли виник вибір між двома збірними, звичайно, вибрав Україну. Це все-таки моя рідна країна і я мріяв грати саме за збірну України.

- Для пересічних закарпатців немає проблеми приховати подвійне громадянство. У вас вдома не завалявся часом угорський паспорт?

- Ні.

- Наскільки добре ви володієте угорською?

- Я не володію мовою. У дитинстві ходив в угорську школу, в родині трохи розмовляли угорською, але це було нечасто. Мама добре розмовляє угорською, але з нами вона розмовляла тільки українською мовою, та й передачі по ТБ ми ніколи не дивилися на угорській.

І хоча граю в Угорщині, я не сильно додав у цьому плані. У команді спілкуються англійською, тому що у нас багато легіонерів. Угорська - важка для вивчення мову, і з цієї причини вона багатьом не подобається, але мені особисто приємна.

- Власне, у виборі "Ференцвароша" фактор Мукачева відіграв велику роль?

- Мінімальну. За весь цей час я всього лише двічі навідався до Мукачева. Мій дім вже в Києві, сім'я давно живе в столиці. У Мукачеві залишилася частина рідних - дідусь, тітка і дядька. Так що це не зіграло вагому роль в моєму переході в "Ференцварош". Швидше це збіг обставин.

Додати коментар

Заборонено на сайті використовувати не цензурні вислови та слова!
Заборонена реклама без згоди з адміністрацією сайта!

Захисний код
Оновити