Наприкінці вчорашнього матчу "Агробізнес" - "Динамо" ультрас київського клубу максимально близько підійшли до Мірчі Луческу і почали скандувати своє звичне: Lucescu, go away!

Румунський спеціаліст спершу намагався це ігнорувати, але потім все ж вступив у словесну суперечку з фанатами. Цікаво, що стадіон при цьому підтримав Луческу, хоча в принципі мав би вболівати за "Агробізнес". Оскільки історія з хейтом стосовно тренера відверто затягнулася, спробуємо повернутися до джерел і зрозуміти причини таких почуттів ультрас. Найперше, що обурило фанатів, це слова самого Луческу за часів його роботи в "Зеніті" про те, що Україна та Росія - це для нього одна країна. Так, з нашої точки зору це просто ганьба. Ну як можна нас порівнювати? Ми ж такі волелюбні і щирі, а вони там миряться з режимом вже який рік, територію нашу загарбали, путін - хелло і так далі. Справді, за сім років війни між нами пролягла така прірва, котру практично нереально подолати.

Тільки заковика в тому, що Луческу - іноземець, котрий навряд чи захотів копати глибоко, щоб побачити різницю між двома народами. Румун дивиться поверхнево і бачить "хрущовки" тут і там, велику різницю між багатими і бідними тут і там, у його середовищі спілкування мова також однакова. Важко собі уявити, що Мірча зачитується біографією Степана Бандери або ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова. Він судить виключно за зовнішніми чинниками. А ще Луческу - це типовий найманець, людина, котра готова виконувати свою роботу за гроші. Він точно не є патріотом України, але не є і патріотом Росії. Йому цілком байдуже, що тут відбувається, поки платять гроші. І дивно звучать претензії до іноземця щод недостатньої любові до України, якщо в нас п'ята частина країни - це рафінована "п'ята колона", котра готова з хлібом і сіллю зустрічати військових з-за поребрика. З ними щось робіть! З проросійськими політиками, які мають українські паспорти! З телевізійними каналами з конкретною антиукраїнською риторикою! Чому війна йде проти 75-річного діда з іншої країни, а не проти наших запроданців?

Ще одна претензія до Луческу стосується його слів про те, що він вважає себе успішнішим тренером за Валерія Лобановського. І попри те, що румун потім намагався трохи згладити цей момент, можна не сумніватися, що він справді так думає. І ми можемо з цим мільйон разів не погоджуватися, але така в людини думка і самооцінка. А хіба кожен з нас не вважає себе кращим тренером за того ж Луческу, коли так і хочеться змінити щось у стартовому складі, зробити іншу заміну або дати капітанську пов'язку іншому? Хіба тоді ми не вважаємо себе кращими стратегами? Втім, це все лірика. А правда в тому, що "Динамо" з Луческу йде до українського "требла", а ще футболісти стоять горою за свого тренера. Хіба це ні про що не говорить?

Ігор Цвик, головний редактор Sportanalytic.com

Додати коментар

Заборонено на сайті використовувати не цензурні вислови та слова!
Заборонена реклама без згоди з адміністрацією сайта!

Захисний код
Оновити