Відомий футбольний експерт Мирослав Ступар розповів, як він відреагує на образи на його адресу від голови Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі.

«Обов'язково подам на нього до суду в справі про захист честі, гідності та ділової репутації. Зараз як раз консультуюся з юристами. Не збираюся нічого говорити про людські якості Лучано Лучі. Після всього, що вже наговорив цей ремісник, і так зрозуміло, що він собою являє. Спілкування з ним — це все одно, що чимось забруднитися.

Обмежуся тільки аналізом ділових якостей Лучі, який любить повторювати, що під його чуйним керівництвом українські арбітри домоглися величезного прогресу. Про що це він? Нехай тоді для початку уточнить, скільки вітчизняних рефері хоча б наблизилися до загону провідних в Європі? Жодного. Але ж саме для цього і запрошували 11 років тому італійців П'єрлуїджі Колліну і Лучано Лучі в Україну, щоб вони подбали про прорив наших арбітрів на міжнародній арені.

Не дивно, що кожен сезон не обходиться без суддівських скандалів і на внутрішніх змаганнях. А хіба може бути по-іншому, якщо Лучі, який ось вже шість років очолює Комітет арбітрів УАФ, взагалі не приділяє уваги методиці підготовки рефері. Для нього головне, щоб вони були ручними. Інакше покарання неминуче. Чи не тому арбітр ФІФА Ярослав Козик тривалий час не обслуговував матчі в еліті, що в кінці минулого сезону виявився непоступливим і не подбав про перемогу «Волині» над «Чорноморцем»? Ось чому і задіяно обмежену кількість суддів в УПЛ, готових покірно виконувати всі вказівки Лучі. Хоча навіть маючи такого куратора кидається в очі їх слабка психологічна загартованість. Може, саме в цьому одна з причин їх невдачі на міжнародній арені? Порадив би їм завжди пам'ятати рядки з «Божественної комедії» Данте Аліг'єрі: «Тут потрібно, щоб душа була тверда, тут страх не повинен давати ради...» Тому що на підтримку Лучі в ключові моменти не треба чекати.

До речі, дуже складно сказати, які критерії відбору у Лучі? Чи необхідно знання англійської мови, а, може, антропометричні дані або фізичні кондиції. Як кажуть, все покрито мороком. І дискутувати з італійцем неспеціалісту дійсно нелегко, адже він узурпував владу не тільки в суддівському корпусі, але і серед суддівських спостерігачів. А оскільки за його ініціативою зникла експертна комісія при УАФ, то і поскаржитися нікуди.

Дуже прикро за Україну. Адже своїми безглуздими висловлюваннями Лучі завдає їй істотної шкоди. І про яку повагу з боку італійця до нашої країни може йти мова, якщо він за скільки років не спромігся хоча б вивчити українську мову. Втім, це не завадило італійцеві протягом багатьох сезонів не тільки отримувати в УАФ велику зарплату, але і представляти Україну в ролі суддівського спостерігача в розіграші єврокубків.

Під керівництвом Лучано Лучі Комітет арбітрів УАФ перетворився на таку собі касту. І все одно просочилася інформація, що контракт італійського ремісника з УАФ закінчується у серпні. Від його звільнення український футбол тільки виграє», — вважає Ступар.

Додати коментар

Заборонено на сайті використовувати не цензурні вислови та слова!
Заборонена реклама без згоди з адміністрацією сайта!

Захисний код
Оновити